Prosze o rade!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Czekam na rady jak skutecznie przygotować sie do LISTENINGU i USE OF ENGLISH. Zdawałam już raz FC (D...) i zawaliłam właśnie te dwie części (zwłaszcza use of eng - to była tragedia...). Niestety nie moge sobie pozwolić na korepetycje ze względów finansowych i czasowych. Prawdopodobnie będę musiała podejść do tego egzaminu już w grudniu (inaczej strace prace). Proszę o rady jak moge sama skutecznie, szybko i niedrogo przygotować sie do tych 2 części (mając na głowie prace, dziecko i studia..). Mozecie podać jakis konkretny, jeden tytuł do ose of eng? No i co z listeningiem? Czy pomoże oglądanie BBC gdy połowy słówek nie rozumiem???Pomóżcie, jestem zdezorientowana i zrozpaczona...!
Jak się przygotowywalam do FCE to sluchalam bardzo duzo zagranicznych piosenek, tlumaczylam ich teksty, czytalam ksiazki po angielsku. Duzo daje tez ogladanie filmow bez dubbingu w ostatecznosci z napisami. Po prostu polaczenie przyjemnego z pozytecznym. No i poskutkowalo, zdalam na B, a Listening i Use of English poszly mi najlepiej.
i czy te niecałe 3 m-ce wystarczą przy neizbyt dużych możliwosciach czasowych na nadrobienie tych 2 częsci..??
To naprawde zalezy od ciebie. Trudno mi powiedziec czy trzy miesiace wystarcza. Jeszcze co do use of english moge polecic tradycyjne rozwiazywanie testow, duzo rzeczy sie powtarza.
Dziekuje bardzo. A jak myslisz lepiej rozw testy czy poswiecic wiecej czasu na testy jesli chodzi o use of eng? Mam dostep do ksiazki Use of English w 2 czesciach..
>wiesz co? tzn zależy gdzie zdajesz. Ja zdawałam w rzeszowie i powiem ci że to zależy od nagłośnienia, jak zdawałaś w promarze , ludzie byli zadowoleni a jak np w II LO-tragedia, więc radze ci rozeznać się, lepiej np, dołożć te 30 zetów i przełożyć se miejsce a co do use of eng to rób dużo testów, dużo rzeczy możesz znaleśc w internecie, listeningi też np, w kazie, poprosty znajdz sobe jakąs fajną stację z tekstami dla uczących się, pozdrawiam i zycze ci żebys zdała :-)
Dzieki bardzo! Tak sie składa ze ja wlasnie zdawalam w Rzesz w Promarze...I teraz pewnie bedzie podobnie. Cały czas kiedy tylko moge zagladam do Internetu i staram sie wylapac najwazniejsze i najfajniejsze rzeczy. Nie wiem, na razie staram sie nie myslec jak to bedzie. Zobaczymy, musze próbowac, nie mam innego wyjscia. W kazdym razie dziekuje. Pozdrawiam!
aha i wiesz co możesz zrobic żeby lepiej zdac use of eng-przeczytaj sobie jakąś książkę J.Austen, przestrzegała wszystkich zasad gramatycznych i mozna sie na tym uczyć, serio, mi to poleciła moja nauczycielka, paaaa
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka