naliczanie punktów

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś wie, ale tak na 100 % jak są naliczane punkty ??? Bo słyszałem już rożne opinie i teraz już sam nie wiem w co mam wierzyć. Jak ktoś wie to niech pisz. Pozdrawiam i POWODZENIA !!!
Aby każda część egzaminu była tak samo ważna, Cambridge ustaliło tzw. skalę ważoną, wg której każda część "warta" jest 40 pkt. Punkty faktycznie uzyskane za odpowiedzi są przeliczane na skalę ważoną.

Z Listeningu można uzyskać maksymalnie 30 pkt, co stanowi 40 pkt w skali ważonej egzaminu (jest to 100%). Oznacza to, że jeżeli kandydat otrzyma np. 25 pkt, będzie to przeliczone na skalę ważoną następująco:

25 pkt = X w skali ważonej
X = (25*40)/30
X= 33,33 pkt

Czyli w skali ważonej kandydat uzyska 33.33 pkt na 40 możliwych.

itd z reszta czesci, pzdr.
Hej, jak jest z naliczaniem punktów za Use o English - dokładnie transformacje - z tego co wiem Use jest za 65 pkt. tranformacje po 2 punkty - czy dają 1 punkt np. za nie końca dobrą transformację - tak przynajmniej było u mnie na kursie do FCE/ czy ktoś może wie? bo oczywiście mam je nie do końca dobrze pozdr
Hej czy wiecie coś na ten temat? pozdr
Hej! Wiesz co, ja tez myslalam, ze za transformacje sa 2 lub 1 punkt, ale na karcie odpowiedzi w miejscu przeznaczonym dla egzaminatiora nie bylo opcji do zaznaczenia 2 lub 1 pkt, a jedynie 0 lub 1... Wiec chyba tak wlasnie punktuja.
było 2 lub 1 lub 0 na pewno
dzisiaj na to zwrociłem specjalnie uwagę - na pierwszej stronie drobnym maczkiem to pisało -było tak: listening transformacje po 2 punkty, reszta z listeningu za 1, tak samo reading od 1-20 po 2 pkt ( czyli 3 piewsze part reszta po jeden)
pytam o transformacje bo je zawaliłem - i mam nadzieje ze naliczą chociaż po 1 punkcie jak chociaż połowa transformacji jest dobra przynajmniej w mojej szkoel tak robili - a oni starali się oceniać tak jak na prawdziwym FCE ale czyt tak jest naprawdę, może ktośc wie, pozdr
tym samym czesci po 2 punkty mają wiekszy wpływ na ogólną ocenę
to było napisane nie na answer sheet a na paper test - pierwsza strona
No to przerypane!!!:( Bo właśnie w listeningu najbardziej zawalilam te transformacje które są po 2 punkty( a w ogóle to cały listening mi nie poszedł, wersja B przerypana byla) co oznacza ze żeby zdać tą część to musialabym mieć calą reszte dobrze ( co jest nierealne ) plus jeszcze jakieś 2 wyrażenia z transformacji ( tym bardziej nierealne). No bo licząc że z calego listeningu można mieć max 40 pkt ( 10 transformacji* 2 pkt = 20pkt plus cala reszta po 1 pkt ) to żeby go zdać trzeba mieć min 24 punkty( dla mnie to az 24 punkty) bo akurat 24 z 40 to te glupie 60%. Ale się naliczyłam..no i po co , żeby sie tylko jeszcze bardziej zdolowac:(
Spokojnie, nie martw sie na zapas - to co jest liczone po 2 punkty to transformacje w Uof E i od 1-20 Reading a listening po 1 punkt każdy part czyli razem mozna było 30 pozdr Tak mi się wydaje. Ja z kolei obawiam się transformacji z Uof E - czy ktoś wie czy daja choć 1 punkt jak połowa danej transformacji jest dobrze? pozdr
a czy
dowiedziałam się że daja
Temat przeniesiony do archwium.