FCE i kilka pozycji książkowych.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich. Chciałbym w okolicach lipca lub sierpnia przystąpić do egzaminu FCE. Niedawno zakupiłem kilka książek, które podobno pomogą mi się nieco przygotować do tego wielkiego wydarzenia. Jedną z nich jest Target FCE z wydawnictwa Edgard, a drugą natomiast jest "Wielka gramatyka języka angielskiego" W międzyczasie nabyłem jeszcze "Short stories" Edgara Allana Poe, ale raczej nie traktuję tego jako bardzo poważne i rzetelne źródło nauki. Moje pytanie- jakie jeszcze książki przydałyby się do samodzielnej nauki języka angielskiego, by móc bez wstydu przystąpić do egzaminu? Zauważyłem, że mój główny problem tkwi w szczegółach pod tytułem "zastosować "on" czy "in" " bądź nieumiejętnym wyborze słów w określonych sytuacjach.
Bump ;)
Mam kilka pytań.

Jaki jest Twój obecny poziom?
Czy robiłeś/ robiłaś jakieś przykładowe testy? Jeśli nie są dostępne na stronie Cambridge (do ściągnięcia). Zrób, zobacz jaki masz wynik, będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Złote rady:
1)"złoty środek na szybkie zdanie" - Bez pracy nie ma kołaczy
2)Pamiętaj, żeby rowijać wszystkie umiejętności ( mówienie, pisanie, czytanie, grmatykę, słuchanie)
3)Masz trudności z przyimkami (in,on etc. ) Rób ćwiczenia na przyimki. No i dużo czytaj po angielsku - wyrażenia zaczynają wchodzić same.
4) Rób jak najwięcej testów. Podnoszenie poziomu języka jest ważne, ale techniki robienia testów egzaminacyjnych czasami jeszcze ważniejsze. Im więcej testów zrobisz tym sprawniej będą ci szły.