co z listeningiem ??? i wogole od czego zaczac??!!

Temat przeniesiony do archwium.
mysle o fce...(zamierzam zdawac w sesji grudniowej 2003:)...nie chodze na kurs...na zadne prywatne lekcje...w szkole mam 6 h (klasa z poszerzonym ang.)...i:

1. czy to jest mozliwe aby tak samemu sie przygotowac i ZDAC ???
2. jezeli "tak", to jak do tego sie zabrac zeby to efekty dawalo/ dalo (biorac pod uwage, ze tydzien mam zapchny zajeciami dodatkowymi i szkola muzyczna) ???
3. a co z listeningiem??? jak do tego sie przygotowac ???

MAM TEN SAM PROBLEM, ALE POSTANOWIŁAM PRZYGOTOWYWAC SIĘ SAMA. MAM NADZIEJE, ŻE POZYTYWNYM SKUTKIEM.
Ja tez postanowiłem zdawać ale róznica jest taka ze juz w czerwcu. co na przygotowanie sie do FCE to jakos idzie. ja po 3 tygodniach samodzielnej nauki jakies tam efekty tego widze... co do listeningu to słuchać kaset, ogladać TV, no i mozna iść na lekcje do native speaker'a... ja mam pierwszą za tydzień z Kanadyjczykiem...:)
Przecież nauka angielskiego to w 90 % nasza własna, indywidualna praca. Żaden korepetytor czy nauczyciel nie wpije nikomu do głowy słówek, nie nauczy się za nas writingu czy listeningu. Moze nam wyjasnic, zmotywawac do nauki, sprawdzić postępy, słuzyc rada, ale opanawnie języka to juz nasze zadanie.
Znam wiele osoób które przygotowywały sie same z powodzeniem. Do tego potrzebne jest jedynie samozaparcie i determinacja.Jeśli chodzi o listetning to trzeba słuchać, słuchac i jeszcze raz słuchać. Nie wiem, jaki jest Twój obecny poziom w tym zakresie, ale na początku z reguły rozumie się bardzo niewiele. Trzeba skupic się po prostu na rozumieniu ogólnego znaczenia, a nie na rozszyfrowywaniu każdego słowa. Z czasem rozumie się coraz więcej i więcej. Powodzenia !
Przecież nauka angielskiego to w 90 % nasza własna, indywidualna praca. Żaden korepetytor czy nauczyciel nie wpije nikomu do głowy słówek, nie nauczy się za nas writingu czy listeningu. Moze nam wyjasnic, zmotywawac do nauki, sprawdzić postępy, słuzyc rada, ale opanawnie języka to juz nasze zadanie.
Znam wiele osoób które przygotowywały sie same z powodzeniem. Do tego potrzebne jest jedynie samozaparcie i determinacja.Jeśli chodzi o listetning to trzeba słuchać, słuchac i jeszcze raz słuchać. Nie wiem, jaki jest Twój obecny poziom w tym zakresie, ale na początku z reguły rozumie się bardzo niewiele. Trzeba skupic się po prostu na rozumieniu ogólnego znaczenia, a nie na rozszyfrowywaniu każdego słowa. Z czasem rozumie się coraz więcej i więcej. Powodzenia !
Przecież nauka angielskiego to w 90 % nasza własna, indywidualna praca. Żaden korepetytor czy nauczyciel nie wpije nikomu do głowy słówek, nie nauczy się za nas writingu czy listeningu. Moze nam wyjasnic, zmotywawac do nauki, sprawdzić postępy, słuzyc rada, ale opanawnie języka to juz nasze zadanie.
Znam wiele osoób które przygotowywały sie same z powodzeniem. Do tego potrzebne jest jedynie samozaparcie i determinacja.Jeśli chodzi o listetning to trzeba słuchać, słuchac i jeszcze raz słuchać. Nie wiem, jaki jest Twój obecny poziom w tym zakresie, ale na początku z reguły rozumie się bardzo niewiele. Trzeba skupic się po prostu na rozumieniu ogólnego znaczenia, a nie na rozszyfrowywaniu każdego słowa. Z czasem rozumie się coraz więcej i więcej. Powodzenia !
dzieki za odpowiedz...teraz wiem, ze takich osob jest wiecej! trzymam kciuki za A !!!
dzieki za info:) wlasciwie teraz jestem w anglii (wymiana ze szkoly- na tydzien) i mam szanse sprawdzic jak to jest z tym moim jezykim (ROZUMIE ICH !!!:))))...
angielski jest na prawde fajny:))))- wielka pozytywna mysl:)
dzieki za info:) wlasciwie teraz jestem w anglii (wymiana ze szkoly- na tydzien) i mam szanse sprawdzic jak to jest z tym moim jezykim (ROZUMIE ICH !!!:))))...
angielski jest na prawde fajny:))))- wielka pozytywna mysl:)
http://www.peakenglish.com/placement_test/partnerPlacementTest.jsp
polecam jest tam rowniez listening co prawda inny niz na fce ale zawsze cos,pozdrawiam Sulejówek:)
dzeki marcin:) no wkoncu to zawsze cos!!!!
Ja uzywam SuperMemo FCE, Advanced English, MegaMix i musze powiedziec, ze glownie dzieki tym programom polepszylo sie moje zrozumienie jezyka angielskiego (sluchanie, jak i oczywiscie czytanie). Polecam goraca tego typu programy. A tak nawiasem mowiac, sa nawet specjalne podreczniki do FCE, tylko do listeningu. Zajrzyjcie na http://publishing.cambridge.org/ge/elt/exams/26737/ albo popytajcie w ksiegarniach. Troszke moze cena odraza, ale warto zainwestowac w siebie.
(sa rozne wydawnictwa)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa