Metody na przygotowanie się do FCE!

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć Wam wszystkim! Mam do Was pytanie, a w szczególności do tych co mają FCE za soba no i do tych którzy się przygotowują. Macie jakieś SKUTECZNE metody na przygotowanie sie do FCE. do każdej częsci, prosze o jakies porady, refleksje, uwagi...:) dzieki
speaking - przygotowc sobie roche speechow na oklepane tematy
reading - duzo czytac po angielsku
listening - ogladac angielska TV
ufe - robic testy, i przerobic jakas ksiazke z gramatyka
writing - wykuc schematy listow, itp.

+ ogolnie trzeba uczyc sie slowek
Ja też zdaję w teraz w czerwcu, możecie coś dobrego polecić do tych listów? Skąd można wziąć tzw. dobre schematy? Są może jakieś inne godne polecenia materiały do writingu, poza czymś listami? Mam tu na myśli eseje, artykuły itp.? Do tego też są schematy?

pozdrawiam
w lepszych podrecznikach sa model anwsers na koncu ksaizki, jesli chodzi o eseje etc. to sa tam podane gotowe formulki na wstep, rozwiniecie itp.
Matyldo możesz podać jakiś konkretny tytuł takiej książki? Będę bardzo wdzięczna!!!
Super książką jest "OBJECTIVE FIRST CERTYFICATE" - wersja SELF-STUDY STUDENT'S BOOK. Wydawnictwo Cambridge. Jak to dla samouków - wszystko dokładnie wytłumaczone, opisane, z wieloma wzorami, przykładami. Nawet do Speakingu są podpowedzi i wzory wypowiedzi. Do książki można dokupić kasety. SUER KSIĄŻKA - wszystkim polecam.
Mój kurs ang. zakończył się w grudniu, tak więc teraz sama się przygotowuję, właśnie korzystając z tej książki.
np FCE gold, Knockout
Dzięki za porady, na pewno się przydadzą:-)
Dzięki za porady, na pewno się przydadzą:-)
Dzięki dziewczyny. Jesteście super! Jutro pędzę do księgarni!!!
Doradzam jeszcze jedną książkę wydawnictwa malo znanego MM Publication seria PLUS (speaking, listening, writing) poziom FCE; do każdego typu writingu j est podany zestaw :słownictwa, którego należy użyć we wstępie , rozwinięciu itp. książki można zamówić u dystrybutora bo w księgarniach o nie trudno. Ja sama przygotowałam się z niej do writingu do CAE i miałam słupek oceny tylko ciut pod górną kreską. Wersja Teachersa zawiera książkę ucznia z nadrukowanymi odpowiedziami. polecam
Mogłabyś podać jakiś kontakt np. numer telefonu albo e-mail, gdzie można zamówić tę książkę?
z góry dziękuję
e-mail [email] można do tego kuoić też kasety o ile pamiętam zestaw (2 kasety) kosztuje ok. 20 zł, więc cena nie straszy. Napisz wcześniej i poproś o cennik z katalogiem.(moj gdzieś mi się zapodział) Mnie przysłali, tzn mojej mamie, bo ona uczy angielskiego.
Do writingu najlepsze są:'Successful Writing" Internediate i Upper-Intermediate by Virginia Evans - POLECAM!!!!
weszłam na ich strony, mają sporo tych pozycji z serii PLUS, mogłabyś mi napisać którą konkretnie polecasz książkę?
Napiszałam też do nich, tak jak sugerowałaś, ciekawe czy i kiedy coś przyślą.
Na stronach mają tylko tytuły i poziomy, nie ma nic o zawartości tych książek, stąd moja prośba o konkretny tytuł.
Wielkie dzięki.
Ooo już dostałam od nich cennik e-mail'em, szybko działają!
Dzięki jeszcze raz za informacje.
pozdrawiam
Polecam oczywiśce poziom FCE+ kasety
Oj, zapomniałam!!! oczywiście nie należy wkuwać wszystkich wstępów , ale dobrze się z nimi opatrzeć, a wykuć na blachę te najbardzej uniwesalne. Ta książka wg mnie naprawdę nauczy pisania pod kątem egzaminów. Powodzenia.
Wlasnie dostalam przesylke z ksiazkami i kasetami!!! Do tego dostalam rabat 15% od cen z cennika. Na razie tylko przejrzalam książkę jestem w pracy :)
jeszcze raz dzieki
pozdrawiam
mam do ciebie pytanie: czy w speakingu komisja jakoś kontroluje wypowiedzi w czesci dyskusji troche sie obawiam ze moze byc sytuacja ze ktos bedzie przerywał, wchodzil mi w słowo co wtedy?
i jeszcze jedno normalnie robie testy z ksiązki Longmana ostatnio zrobilam egzaminy z zeszlego roku z estrony British Council i poszły mi srednio znasz jakas dobra ksiązke z trstami zn wyzszym poziomie
Wykute schematy na Writing znajdziecie w Knockaucie,na koncu sa schematy do wszystkich form pisemnych, listy,artykuly,eseje,raporty itd.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Inne