lekturki do FCE

Temat przeniesiony do archwium.
ktos wie moze jakie lektury w roku 2005 bedzie trzeba przeczytac do FCE?
https://www.ang.pl/fce.html
A tak dla ścisłości: tych lektur wcale NIE TRZEBA przeczytać-do nich odnosi się tylko jeden z tematów na writingu-możesz, ale wcale nie musisz wybierać akurat tego.
na 100 % \'duma i uprzedzenie\' Jane Austen, ale reszty nie pamiętam,
wprawdzie jest to pytanie opcjonalne, ale ja się przygotowałam z 80 dni dookoła świata, i odpowiadałam na pytanie z lektury i było mi naprawdę łatwo, miałam przygotowane opisy osób, streszczenie i takie tam, więc przynajmniej połowa stresu na writingu mi odpadła, no i nawet nieźle mi poszedł writing, choć nie tak dobrze jak myślałam, tak więc bardzo polecam przygotowanie sobie jednej lekturki tak na wszelki wypadek, i bardzo polecam dumę i uprzedzenie- świetnie się czyta, zwłaszcza w oryginale:0
a skoro już o \"dumie....\" znacie, może jakąś internetową księgarnię oferującą tę lub inne książki z listy????
http://www.bibliomania.com/0/0/frameset.html
- Pride and Prejudice,
Around the World in 80 Days, The Prisoner of Zenda, to biblioteka internetowa, więc można sobie je przeczytać na komputerze,
Jeżeli ktoś z was chciałby kupić książki w orginale i mieć je u siebie to polecam seria Penguin Books. Można je kupić w Omnibusie i kosztują tylko ok. 10 zł.
co do lektur na 2005 to nowy spis jest taki:
"The set books for the Spring 2005, Summer 2005 and Winter 2005 sessions are:
*Sara Paretsky, Deadlock (Oxford Bookworms Library)
*Ghost Stories, retold by Rosemary Border (Oxford Bookworms Library)
*Antony Hope, The Prisoner of Zenda (Penguin Readers or any other edition)
*Jane Austen, Pride and Prejudice (Penguin Readers or any other edition)
*George Orwell: 1984 (Penguin Readers or any other edition)"
zaczerpniete z http://www.britishcouncil.org/poland-fce.htm
o ile sie nie myle nowy jest w stosunku do 2004 tylko Orwell:)
Chciałam powiedzieć, że te książki, które wymieniacie, m.in. "Pride and Prejudice" Jane Austen, były na 2004 rok, znaczy na exams w 2004 roku a teraz mamy 2005 i czy na sesji np w marcu też będą te same?? A co do przeczytania wszystkich tych książek, to nie okłamujmy się, nie wystarczy przeczytać tylko raz, bo to nic nie da. Najlepiej wybrać sobie jedną z nich i dopracować porządnie. Według mnie wypracowanie na podstawie książki nie jest łatwo napisać, chociaż nie pisałam to boję się, że nie zdam, już mi C wystarczy, ale żeby zdać:( I jeszcze powiem, że ja czytałam "Pride & Prejudice" ze dwa razy w oryginale, raz po polsku a na koniec oglądałam film a i tak nie wybrałam tematu z książki. Chociaż była to książka jedna z lepszych jaką czytałam. Polecam też "Sense and Sensibility" tej samej autorki.:):):)Pozdrawiam. Pa:*****
o ludzie! czy Wy nie macie co robic tylko czytać ksiązki na FCE??!! ja zdałam FCE za pierwszym razem w drugiej klasie ogólniaka,a teraz jestem na drugim roku studiow i zdjae CAE,ale w zyciu nie czytałam zadnych ksiązek i nawet sobie tym głowy nie zaprzatałam!
No to sporo czasu Ci minelo od FCE do CAE - od drugiej klasy ogolniaka do drugiego roku studiow...
To pewnie dlatego wlasnie, ze sobie "nie zaprzatalas" sobie glowy czytaniem ksiazek w oryginale...

Moj nauczyciel (Angielka, super babka, ufam jej w wielu sprawach dotyczacych egzaminu - chodzi mi o strategie) mowi, ze owszem, moze odpasc troche stresu, bo niby zna sie temat, ale... bardzo latwo wpasc w pulapke pisania nie na temat. Niby ma sie przygotowane opisy wydarzen i postaci, ale czasem pytania na egzaminie nie sa wcale takie oczywiste...
Wiem jednak, ze niektorzy tak wlasnie wola - przygotowac sie na wieksze prawdobodobienstwo.
Ja nigdy tego nie probowalam i nie planuje ( w czerwcu).
Temat przeniesiony do archwium.