jak sie uczyc do FCE?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie do wszystkich ktorzy FCE maja juz za soba. Jakimi metodami sie uczyliscie? Na kursie czy moze sami? Jesli sami to z jakich ksiazek korzystaliście? Co byscie polecili?
Ja się uczyłem sam w domu... czy zdalem to sie okaze niedługo! polecam ci książkę z testami First Certificate Practice Tests Plus 1 i Plus 2. wyd longman aut. N. Kenny i L. Luque-Mortimer. bardzo pozteczne testy przydały mi sie. poza tym byłem na konwersacjach z native speaker\'em. to naprawde duzo daje. a głownie jak już powiedziałem zakuwałem sam w domu. zycze miłej nauki:) mozesz jeszcze przejrzeć se \"Knockout\"
>Ja się uczyłem sam w domu... czy zdalem to sie okaze
>niedługo! polecam ci książkę z testami First Certificate
>Practice Tests Plus 1 i Plus 2. wyd longman aut. N. Kenny i L.
>Luque-Mortimer. bardzo pozteczne testy przydały mi sie. poza tym byłem
>na konwersacjach z native speaker\'em. to naprawde duzo daje. a głownie
>jak już powiedziałem zakuwałem sam w domu. zycze miłej nauki:) mozesz
>jeszcze przejrzeć se \"Knockout\"
a kiedy zaczales sie uczyc? jak wyglada co cale FCE?
Ja zacząłem sie uczyć sam intensywnie w domu tak od marca (czyli ok. 3 miesięcy) zapomniałem jeszcze dodac, że bardzo ci polecam program do nauki przed FCE- supermemo! a ten cały FCe wygląda jak wygląda. nie wiem co byś chciał/a/ wiedzieć o tym...napisz dokładniej to ci powiem. pozdro
chcialabym wiedziec jak wygladaja poszczegolne czesci. poza tym jak sie zglosic. wiem ze do British Council. Ale kiedy? gdzie?
polecam nastepujace linki - tam znajduja sie wszystkie informacje jakich potrzebujesz....

https://www.ang.pl/fce.html#papers
https://www.ang.pl/egzaminy.html#zapisy
>chcialabym wiedziec jak wygladaja poszczegolne czesci. poza tym jak
>sie zglosic. wiem ze do British Council. Ale kiedy? gdzie?

Zgłaszasz się do BC albo jeśli chodzisz do jakiejś szkoły językowej to oni za ciebie wszystko załatwiają, a ty musisz tylko wpłacić (bagatela);) ok 500zł. Test składa się z części ustnej (rozmawiasz na temat obrazków, dyskutujesz, mówisz o sobie lub o swoim mieście itp...), części ze słuchu tzn słyszysz to co ci puszczają i odpowiadasz na pytania z testu, częci pisemnej, w której skład wchodzą: czytanie ze zrozumieniem, słowotwórstwo, parafrazy, sprawdzian ze znajomości słowictwa frazali itp - czyli gramatyka oraz masz napisać własne 2 teksty jeden - list- obowiązkowo i do wyboru jeden tekst ok `180 znaków.
no własnie tak to mniej więcej wygląda, a jak chcesz zdawac w tym roku w grudniu to zapisy sa jak sie nie myle w drugiej połowie września i wtedy trzeba dkonac wpłaty>:)
ja się uczyłam sama samiutka z bluprintow i enterprisy przerobiłam wszystke części no i jak widać to wystarczyło, bo nauczyciela za dobrego to ja nie miałam
zapisy sa jak sie nie myle w drugiej połowie września i wtedy trzeba dkonac wpłaty>:)

Dla ścisłości, zapisy na egzaminy Cambridge odbędą się w tym roku między 22 września a 3 października.

Pozdrawiam serdecznie,
Monika Chilewicz

dzieki wszystkim za pomoc. mam jeszcze jedno pytanie. jaka metoda nauki jezyka jest najlepsza?? i co to jest super memo? chcialabym tez wiedziec kiedy postanowiliscie zdawac na FCE? no i dlaczego? jesli jest ktos kto zdawal w tym roku to czy moglby opowiedziec co bylo
i jeszcze jedno :) gdzie indziej mozna znalezc testy do FCE?
Hej! Ja też postanowiłam podejść do egzaminu FCE w grudniu 2003 w Opolu, mimo że moje umiejętności językowe (pod każdym względem) nie są jeszcze najlepsze. już od miesiąca bardzo intensywnie (tak mi się przynajmniej wydaje) przygotowuję się sama i 1 godz/tyg. chodzę na korki (ale to jest baaardzo mało). przerabiam gramatykę (polskie wydanie), przerabiam swoje stare książki z anglika oraz Knockout (książka, ćwiczenia, kaseta), FCE Listening&Speaking Skills 1 (polecam - Testy z listening\'u!!!), korzystam z testów FCE na stronach www. i często słucham różnych kaset z nagraniami angielskimi. :-)) Ale za mało mówię w tym języku ;-((
Rok temu zdawałam ZMP z niemieckiego (same sehr gut), i patrząc na innych, którzy wtedy ze mną zdawali - nie ma powodu do stresu. Myślę, że moje pozytywne podejście do tego egzaminu pomoże mi. A nauka swoją drogą, jeszcze 5 miesięcy, nadrobię (tak myślę!) Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!
Jeśli jest ktoś w woj. opolskiego zdający też w grudniu w Opolu, to proszę o kontakt. Ania
a z jakich stron www korzystalas? gdzie znalazlas testy?
>a z jakich stron www korzystalas? gdzie znalazlas testy?

przede wszystkim: http://www.flo-joe.co.uk/. możesz też znaleźć ciekawe strony przez wyszukiwarkę, w wielu listach na tym forum pojawiają się też adresy związene z przygotowaniem do FCE.
na tej stronie również są linki do stron anglojęzycznych (prawy dolny róg). Pozdrawiam!
serdeczne dzieki i zycze powodzenia. ja tez moze sprobuje w grudniu, jesli sama bede sie przygotowywac a jesli zapisze sie na kurs to w czerwcu.
Polecam wam podręcznik V. Evans i J. Dooley \"Mission\" wydaw. Express Publishing ( są dwie części) i testy tych samych autorów. Jeśli chodzi o gramtykę, to wystarczy Enterpise Grammar, w ogóle najlepiej przerobić przez \"Mission\" Enterprise;) Powodzenia na egz :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe