rozumienie ze słuchu - jak poprawić?

Temat przeniesiony do archwium.
Jakiś czas temu zauważyłem, że mam problem z rozumieniem ze słuchu brytyjczyków/amerykanów, jestem w stanie rozróżnić jedynie pojedyncze słowa. Nie mam problemu z rozumieniem polaków mówiących po angielsku (nawet dosyć dobrze). Miałem możliwość słuchania wykładu w języku angielsku prowadzonego przed 2 chinki, które również bez problemu rozumiałem. Zastanawiam się jak mogę to poprawić, bo słuchając brytyjczyka/amerykanina mam wrażenie, że nie znam zupełnie angielskiego.

Dodam, że nie znam jeszcze na tyle dobrze języka, aby oglądać filmy/seriale z angielskimi napisami.
edytowany przez ryba3: 07 kwi 2014
Cytat: ryba3
Dodam, że nie znam jeszcze na tyle dobrze języka, aby oglądać filmy/seriale z angielskimi napisami.

Jak nie rozumiesz angielskich filmów z napisami to by znaczyło że jeszcze dużo musisz się nauczyć. Jednym słowem jesteś nie douczony. Ja uczę się od paru miesiecy i też tak jak Ty rozumiem co dziesiate słowo. Tak więc się tym nie przejmuj za bardzo bo to na tym etapie nauki rzecz zupełnie normalna. ćwicz słuchaj patrz i czytaj. Nawet jak nie rozumiesz...

« 

Pomoc językowa