Wymowa

Temat przeniesiony do archwium.
Hej. Tutaj nie napiszę o żadnej wymowie poszczególnej litery a o coś innego. Od jakiegoś czasu próbuję śpiewać po angielsku ale nie zawsze mi to wychodzi. Mam na myśli to że słychać taki mocno polaczkowy akcent i nie dokładna znajomość. Więc tu moje pytanie, w jaki sposób nabyć dobrą dykcję w języku angielskim? Najgorzej jest ze słowami thought, throught, throughout, with, things, you gdzie czytamy to jako "FUTUT' "FUT" "ŁYF" "FINKS" "YOU". W niektórych przypadkach "you" wymawiamy jako czju. "FINKS" powinno wymawiać się jakoś inaczej ale nie wiem jak. Co zrobić żeby to z automatu brzmiało dobrze? W śpiew wkładam dużo życia. Czy tylko ćwiczenia, ćwiczenia i ćwiczenia? Czasami gdy śpiewam coś mocniejszego i luźniejszego to są przyśpieszenia w których tak mi ginie język że szok. "Run up on me swear to god boy ya peeled" niby w oryginale nie jest to szybko wymawiane bo słyszy się może ze 3 słowa ale tak naprawdę jest ciężko.
tak, tylko cwiczenia

you jest wymawiane jako cziu, jezeli poprzednie slowo konczy sie na t i mowi sie szybko
A jakiego typu to są ćwiczenia? Typu masa poświęceń na śpiewaniu piosenek?
zwyczajny kurs wymowy angielskiej
Polecam, say it right, wymagany jest u nas na uczelni, chociaż teksty to typowe łamańce językowe (przy tekście z th można było się opluć), transkrypcja jest czasami totalnie zła więc polecam zaopatrzyć się w jakiś profesjonalny słownik, my używamy Cambridge. No i ogólnie myśle, że potrzebny jest jakiś kurs lub praca z nauczycielem, bez tego nie da rady, ktoś musi weryfikować to co wymawiasz. Ogólnie dużo wkładu własnego, regularne ćwiczenia. Polecam również nagrania.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa