Potrzebuję pomocy z kilkoma ćwiczeniami z fonetyki

Temat przeniesiony do archwium.
1. What errors can we expect in the Polglish pronunciation of the following words: don't, sentence, America, country, singing, bad, cotton, expensive, mother, develop. Explain the type and the source of error

2. Which processes of connected speech (name them) will operate in the following phrases across word juncture:

a/ wasn’t good /2 processes/
b/ ten cups
c/ good girl
d/ these shoes
e/ vodka and tonic

3. What is the structure of the syllable? Isolate individual elements in the following syllables: e.g. /a:/, /tu:/, /kin/.

4. Which sequences of sounds are well-formed syllables of English e.g. /lᴂ/, /pli:/, /toᵑg/

5. What is the possible reduction of the triphthong in the words: ‘flower’ and 'enjoyable', ‘conveyor’, ‘tiredness’?

6. Give 2 examples of English and Polish words with the velar nasal and underline where the velar nasal appears.
English ........................
Polish ............................
Which English contexts with the velar nasal are the most difficult for Poles and why?

7. What mistakes do Polish learners make in words: 'godfather' and 'sheepdog' and why do Poles make such errors?
wpisz wlasne odpowiedzi, ktos zapewne pomoze
ehh fonetyka, miałam na 1BA
pamiętam jak na egzaminie wszyscy zaznaczyli, że nga nie występuje w języku polskim :P
a tu jest np taka ręka :)
Mam tu jeszcze jedno zadanie, nie wiem czy poprawnie zrobiłem.

Name the variants of the underlined sounds in the context of the following sounds /dark/clear l; aspiration/lack of aspiration; loss of plosion; nasal plosion; lateral plosion; retracted; dentalized/
e.g. healthy, bottle, ninth, keys, chipmunk, hot time, drawback, speak, trade, Atlantic, back, fill, repeat, like, sponge, in the

fill – dark L
like – clear L
ninth – dentalized
healthy – dentalized
in the - dentalized
sponge – retracted
drawback - retracted
chipmunk – nasal plosion
Atlantic – lateral plosion
hot time – loss of plosion
bottle – loss of plosion
speak – aspiration
trade – aspiration
keys - aspiration
repeat – aspiration
back – lack of aspiration

What is the possible reduction of the triphthong in the words: ‘flower’ and 'enjoyable', ‘conveyor’, ‘tiredness’?
‘flower’ - aʊə > aə > a:
‘enjoyable’ - ɔɪə > ɔə
‘conveyor’ - eɪə > eə
‘tiredness’ - aɪə > aə > a:

Give 2 examples of English and Polish words with the velar nasal and underline where the velar nasal appears.

English: sing, long
Polish bank, kankan

What mistakes do Polish learners make in words: 'godfather' and 'sheepdog' and why do Poles make such errors?
They separate ‘df’ and ‘pd’ sounds because in Polish we don't have 'd' sound followed by 'f' and 'p' followed by 'd'.
sponge, bottle, speak ,trade, back - źle

strzelales, szkoda

reduction ok

velar nasal - tam bylo jeszcze jedno polecenie

mistakes - źle
Ok, mógłbyś poprawić te co źle miałem? Bo ja sam do tego nie dojdę.

Tego chyba brakowało ćwiczenia

Which processes of connected speech (name them) will operate in the following phrases across word juncture:

a/ wasn’t good /2 processes/ - reduction, elision (of ‘t’ sound)
b/ ten cups – assimilation
c/ good girl – assimilation (b into g in the context of g)
d/ these shoes - assimilation
e/ vodka and tonic – linking (V+V : a+a)
edytowany przez mistrzou: 05 lut 2019
nie poprawię, sam popraw

a - źle, a jest jak c, ale jest jeszcze jeden proces
e - źle
Nie mam książek z fonetyki a jak poprawisz będę wiedział drogą dedukcji. Jak nie chcesz pomóc to nie pisz i nie wkurwiaj.
Jak e jest źle jak intrusive R sound vodka'rend tonic..
a przykład c dlaczego jest źle? bo na zajęciach było tak powiedziane i było dobrze.. nie b tylko oczywiście d into g..
edytowany przez mistrzou: 05 lut 2019
Cytat:
Jak nie chcesz pomóc to nie pisz i nie wkurwiaj.

szykuj kasę na warunek
hehe dobre xD
Cytat: mistrzou
Nie mam książek z fonetyki a jak poprawisz będę wiedział drogą dedukcji. Jak nie chcesz pomóc to nie pisz i nie wkurwiaj.

powiedz to swojemu wykladowcy w twarz, skoro takie mocne masz paluszki.

Cytat:
Jak e jest źle jak intrusive R sound vodka'rend tonic..
a przykład c dlaczego jest źle? bo na zajęciach było tak powiedziane i było dobrze.. nie b tylko oczywiście d into g..

no patrz, a mogles uzyskac odpowiedz na te pytania
Cytat: mg
nie poprawię, sam popraw

Jak się przyznaje do tego, że się nie wie i chce uzyskać pomocy to ta druga osoba mówi jak zrobić i tłumaczy dlaczego tak a nie inaczej jeśli ktoś zrobił źle. Ja osobiście bym nie pisał na forum coś w stylu - tu źle i tu źle zrobiłeś bez podania argumentu dlaczego i sam się popraw.. Sam to ja się tego nauczę z książek ale po się uczymy, żeby móc tą wiedzę przekazywać komuś dalej.
edytowany przez mistrzou: 05 lut 2019
Nie, wykaż się inicjatywą i sam dojdź dlaczego popełniłeś błąd i i jak powinno być poprawnie.
I nie obrażaj tych, którzy Ci bezinteresownie pomagają bo daleko w życiu nie zajdziesz.
Cytat: labtes
Nie, wykaż się inicjatywą i sam dojdź dlaczego popełniłeś błąd i i jak powinno być poprawnie.
I nie obrażaj tych, którzy Ci bezinteresownie pomagają bo daleko w życiu nie zajdziesz.

Jak do tego dojdę sam to już nie będę potrzebował pomocy w postaci podpowiedzi czy naprowadzenia.

Za taką pomoc typu - źle zrobiłeś, o teraz dobrze to ja podziękuję :P
edytowany przez mistrzou: 05 lut 2019
No to żegnamy :)
Tylko jeśli kiedyś będziesz w potrzebie i tutaj wrócisz to miej w sobie wystarczająco uczciwości by pisać z tego samego konta :)
sluchaj, chamie, oprocz kindersztuby mogles sie wykazac zdolnoscia dedukcji, probujac ustalic, co bylo zle w tych przykladach, ktore okreslilem jako zle. Na to liczylem: student rozumuje i zadaje inteligentne pytania.
Ale czego mozna sie spodziewac po sztubaku, ktory daje zadania do rozwiazania i nazywa to 'pomoca'.
Widac, ze liczyles na to, ze kilka bedzie dobrych, a reszte ktos odrobi za Ciebie. Rozpieszczony bachor.

dostaniesz sie znowu w tegorocznej rekrutacji i za rok moze nie popelnisz tego bledu.
Zadania nadal aktualne, proszę nie zaśmiecać wątku i bez emocjonalnego pierdolamento, dziękuję z góry za pomoc :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Szkoły językowe