Asymilacja - słyszeliście on takim czymś ???

Temat przeniesiony do archwium.
Łażąc po utubie natknąłem się na taki film "Asymilacja Prawdziwy Angielski". Czy słyszeliście o czymś takim? Ja nigdy się nie zetknąłem i powiem szczerze że nie wiem czy to jest naprawdę przydatne? Czy rzeczywiście native'i tak dziwnie wymawiają te słowa w zależności od sąsiedztwa z innymi? Co o tym sądzicie?
Assimilation of English words is a thing. As far as content is concerned, I am not so sure about its educational value.
NB: I haven't come across a native Brit accenting Paris this way ;-))
Cytat: kurfursten
Łażąc po utubie natknąłem się na taki film "Asymilacja Prawdziwy Angielski".

nie 'natknales sie', tylko reklamujesz dzisiaj opublikowany film

moim zdaniem masz za slaba wymowe na takie pokazy. Co z tego, ze sluchacze dowiedza sie o asymilacji, jezeli przy okazji uslysza glownie nieprawidlowa wymowe angielska? 'fołt prowoking' przebija sufit.

Asymilacja jest omawiana w podrecznikach, wiec Ameryki nie odkryles, a osoby, ktore beda umialy z tego skorzystac, maja raczej lepsza wymowe od Ciebie.
Cytat:
Co o tym sądzicie?

Weri fołt prowoking.

Cytat:
NB: I haven't come across a native Brit accenting Paris this way ;-))

The guy has more of an American accent, I'd say. But I agree he's mispronouncing the word.
edytowany przez zaskroniec: 21 wrz 2019
Mnie chodziło bardziej o zasadę czy to w ogóle ma zastosowanie i czy warto się tego uczyć. Dzięki że mnie ostrzegliście co do błędnej wymowy tego youtubera. Nie mam tak wyczulonego ucha jak tutaj mówiący perfekcyjnie inni użytkownicy. A merytorycznie to jest dobre czy też są błędy? Mg czy mógłbyś mi polecić jakiegoś dobrego polskiego nauczyciela/lektora na youtubie? Szukam ostatnio dużo filmów. Na przykład dziś się dowiedziałem z takiego kanału "Dave z Ameryki" że Niagara nie wymawia się "niegara" tylko "najagra". Ciekawe...
tak, ma zastosowanie
nie znam sie na anglistach z youtube'a.
"Dave z Ameryki" że Niagara nie wymawia się "niegara" tylko "najagra". A Dave z UK jak wymawia? ;-))
najagra (ale to 'j' bardzo lekko)
Cytat:
Mg czy mógłbyś mi polecić jakiegoś dobrego polskiego nauczyciela/lektora na youtubie?

Nie będzie takowego, dopóki mg sam nie zacznie nagrywać filmików.
no jasne :-)
najagra (ale to 'j' bardzo lekko) You don't say ;-)
Przypomina mi sie film z Marilyn Monroe, ktory byl nagrywany w Niagara Falls. Zapomnialam tytul, napewno tam wiele razy to uzywali.
Niagara
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie