Problemy z tonacją i barwą głosu w angielskim

Temat przeniesiony do archwium.
61-77 z 77
| następna
Jeszcze mi sie przypomnialo. Muisz rozroznic czasowniki od rzeczownikow, bo niekiedy, to samo slowo wymawia sie inaczej w zaleznosci od czesci mowy. (np, present,)
Dziękuję za rady.
Nie wiem co napisać..
Próbuję z tym brytyjskim, ale jest jednak ciężko. Najbardziej to wkurza mnie moja monotonna mowa, ale z tego co wiem to sporo ludzi ma z tym problemy...
nie poddawaj sie - jak chcesz ten brytyjski opanowac, to musisz sie wiecej poswiecic, bo po amerykansku jakos latwiej Ci to w moim mniemianiu wychodzi ta mowa
Mozze posluchaj BrE na youtube, poszukaj kogos kto mowi w miare dobrze i nasladuj. Z czasem to przyjdzie...
Tak już robię od jakiegoś czasu. :)
Mimo to muszę przyznać, że nauka brytyjskiego nie jest wcale taka łatwa.
edytowany przez NightShade: 26 mar 2021
>>>Mimo to muszę przyznać, że nauka brytyjskiego nie jest wcale taka łatwa.
No pain, no gain.....:-)
Jednak jakbyś miała określić mój BrE, to jak mi to wychodzi?
@terri Muszę przyznać, że ciężko idzie nauka brytyjskiego akcentu. Moim problemem są struny głosowe. Nie do końca jestem w stanie wydobyć niektóre dźwięki (np. przedłużenia), stąd uczucie takiego ,,ścinania" głosek. Do tego taka nieśmiałość. Zauważyłem, że mówiąc po brytyjsku mówię ciszej, bardziej nieśmiale. Mieliście może podobnie?

@engee30 Być może, choć mnie się mój głos/barwa nie podoba gdy mówię amerykańskim akcentem, i jakoś nie czuję się psychicznie komfortowo, by w nim mówić.
no nic, jak AmE Ci nie pasi to tylko mecz ten BrE, w koncu moze Ci sie jakos go opanowac
Jak masz szanse, to posluchaj jak Boris Johnson wymawia slowa.
przyznam sie, ze nigdy nie mialem problemu ze zrozumieniem, co Boris Johnson mowi: jezeli jest cos w jego mowie, co moze irytowac to ja tego nie dostrzegam - wole taka mowe anizeli mowe Azjatow i Hindusow, ktorzy maja w naturze 'zjadanie' dzwiekow; juz troche tutaj jestem a wciaz nie jestem w stanie prowadzic spojnej konwersacji z takimi osobami, bo co chwila po ludzku nie jestem w stanie zrozumiec, co oni mowia
Cytat:
wole taka mowe anizeli mowe Azjatow i Hindusow

a to Indie są w Europie?
>>>a to Indie są w Europie?
Sa miasta gdzie bardzo trudno jest zobaczyc biala twarz....
Słyszałem kiedyś Johnsona, ale o dziwo jak dla mnie to nie brzmiało jak RP, choć Wikipedia uważa co innego. Bardzo mi się za to podoba sposób mówienia Farage'a, ale generalnie nie potrafię wydobyć z siebie tak niskiego tonu głosu.

A może jest tu ktoś kto byłby w stanie pomóc z akcentem na przykład na Skype?

Terri, czyli podsumowując brzmi to źle? :(
on moze i brzmi dziwnie, bo chaotycznie mowi, ale jest to zaleta RP, ze go zrozumiesz, a nie jakies belkot, gdzie co chwila trzeba prosic o powtorke, albo po prostu nic nie skumasz
Ja uwazam, ze warto sluchac ludzi ktorzy mowia 'wyraznie', to znaczy ze rozumiesz kazde ich slowo.
Engee30, cóż, no dla mnie nie brzmi wyraźnie.
Terri, właśnie to robię.

No i ponawiam pytanie. Czy jest ktoś z Was kto może pomóc z brytyjskim akcentem, lub zna jakieś dobre metody dla samouków?
W przypadku RP też nie jest to takie oczywiste, bo samych odmian RP jest sporo. Jeśli chodzi o odmianę ,,posh" czy taka w stylu starszych ludzi to raczej mnie nie ciągnie do tej wersji (jak dla mnie nieco przerysowana). Jakiej odmiany RP nauczają książki i programy (na przykład SuperMemo), i na jakiej się skupić? Contemporary? Modern? Conservative? Zależy mi na naturalności. Przecież nikt nikogo nie oszuka, że jest z arystokracji. ;)


Macie jakieś rady jak sobie radzić z tymi skokami w głosie?
edytowany przez NightShade: 29 maj 2021
Temat przeniesiony do archwium.
61-77 z 77
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa