Nauka drugiego obcego języka - aplikacje

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

czy łączycie naukę języka angielskiego z nauką drugiego obcego języka? Z jakich ciekawych aplikacji do nauki słówek korzystacie?
Na google play szukaj aplikacji. Każdy ma inny system. Przetestuj kilka darmowych i wybierz, który ci odpowiada.
wscieka mnie do kosci fakt, ze ludzie bezczelnie reklamuja swoje szkoly tutaj na forum. prosze tego nie robic, wszystkie wpisy beda usuwane.
Po co ci drugi język skoro pierwszego nie jesteś w stanie się nauczyć perfect, chyba mi nie powiesz, że angielski masz na poziomie native...
drugi język to jest mega przydatna sprawa - wcale nie trzeba mówić perfetc w jednym. nigdy nie będzie się zresztą mówiło perfect, jeżeli się nie mieszka ileśtam lat w miejscu, w którym danym językiem mówią ;) ja cisnęłam niemiecki dodatkowo, może takie oczywiste, ale akurat gdy inni narzekali, że taki straszny język - mnie cieszył, nawet czasami bardziej niż angielski, bo ma bardziej przejrzyste reguły, łatwiejsze do zakucia. a i dzięki temu mogłam pojechać do pracy na rok do Niemiec jako kelnerka - i niemiecki i angielski się przydały, a praca jaką znalazlam z link2usedom była o tyle w porządku, że spokojnie mogłam jeszcze zwiedzać i poznawać kulture na miejscu, co tym bardziej szlifuje język - żywa rozmowa z tubylcami :D przy okazji polecam właśnie tę agencję pracy, bo ciekawe stanowiska tam można znaleźć, nie tylko takie fizyczne, ale i coś dla ludzi z wyższym już wykształceniem i róznymi umiejętnościami językowymi, a praca za granicą to zawsze przygoda :)
Nie chcem ale muszem...
Wg mnie, na swiecie nie istnieje czlowiek ktory zna swoj czy obcy jezyk 'perfekt'. Nawet nie wiem co to slowo znaczy, ale ktos napewno mi to wytlumaczy...:-).
Cytat:
Po co ci drugi język skoro pierwszego nie jesteś w stanie się nauczyć perfect, chyba mi nie powiesz, że angielski masz na poziomie native...
..
Aby znać jezyk na poziomie native to trzeba sie tam urodzić- ' as simple as that ' . Ewentualnie zna sie go " near native " ,ale to i tak lata nauki '
>>>ale to i tak lata nauki
tak, to prawda, ale dzisiaj ludzie chca sie czegos nauczyc w 3 miesiace.
Niczego sie tak szybko nie nauczymy...
Cytat:
czegos nauczyc w 3 miesiace.
Niczego sie tak szybko nie nauczymy...
..
no mozemy sie nauczyc..:) sztuki podrywania czy czegokolwiek ..ale napewno nie języka IMHO
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie