thesaurus.com

Temat przeniesiony do archwium.
Dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się więcej słówek. :-)
A jest coś co wyróżnia tę stronę? Jakiś system, mechanizm itp?
sprawdz sam
A już widzę, chodzi o łatwe wyszukiwanie synonimów?
Dziękuję za ten adres. Fajna strona. Jak będę szukał synonimów to na pewno zajrzę.
mg napisał ten post ironicznie: bez sensu jest się uczyć tylko z thezaurusa, bo nie poznasz niuansów znaczeniowych i kolokacji danych słów, a co za tym idzie - szansa, że użyjesz ich poprawnie lub naturalnie w zdaniach jest niewielka.
Thezaurus moze byc przydatny kiedy np. piszesz jakis tekst, chcesz uniknac powtorzen danego slowa, wiec szukasz jego synonimów, których aktualnie nie pamiętasz, ale będziesz wiedział, czy któryś z nich pasuje i jak go poprawnie użyć.
edytowany przez zielonosiwy: 18 wrz 2017
Hm? ktoś mi zhakował mózg? Chyba sąsiadowi :-)
To nie jest ironiczny watek, polecam tę witrynę np. ze względu na krótkie artykuły o angielskich słowach.
Cytat: mg
Hm? ktoś mi zhakował mózg? Chyba sąsiadowi :-)
To nie jest ironiczny watek, polecam tę witrynę np. ze względu na krótkie artykuły o angielskich słowach.

to w takim razie przepraszam za złe odczytanie intencji
faktycznie artykuły oraz "word of the day" mogą być dobrym źródłem nauki, lecz thezaurus - niekoniecznie
sam tezaurus rzeczywiście lepszy wtedy, gdy szukamy synonimow, ale te artykuły...
No ale chyba nie artykuły są elementem wyróżniającym tę stronę lecz
wyszukiwarka synonimów i antonimów. Stron z artykułami są tysiące,
dlatego pytałem co jest szczególnego w tej.
tezaurus to jest wlasnie slowni ksynonimow, a artykuly moga byc lepszej lub gorszej jakosci, tu sa lepszej.
Temat przeniesiony do archwium.