Kulturowka

Temat przeniesiony do archwium.
Zamierzam zdawac na fil. angileska do Lublina. Slyszlam ze w tym roku kultorowka na KULu byla nie z tej ziemi!! Jak mam sie przygotowac do egzaminu z kultory?
A czy na KULu jest jakaś kulturówka? Chyba miałaś na mysli UMCS, faktycznie, w tym roku przeszli sami siebie. Musisz regularnie oglądać wiadomości dotyczace krajów anglojęzycznych (były pytania np czy II kadencja rządów TONY\'ego Blaira zaczęła się w 2001r, jak nazywa się amerykański koncern, któremu wytoczono proces o monopolizację rynku; z czego słyną Mormoni; w jakiej branży działają bracia Cohen). Dorze byłoby powtórzyć to co miałaś o literaturze angielskiej na jęz. polskim w szkole, pewnie niewiele, ale zawsze może się przydać (np. czy J. Joyce mógł znać W. B. Yeats\'a), wyszykaj informacje dotyczące znanych angielskich i amerykańskich noblistów (pytanie:kto napisał \'The old man and the Sea\').
Tyle pamiętam. Powodzenia
W Lublinie w Księgarni Językowej na ul.Krótkiej można kupić takie cieniutkie książeczki o kulturze z serii Factfiles. Ja osobiście mam ułatwioną sytuację bo u mnie w domu na każdym kroku można znajść jakąś książke z angielskiego.Od gramatyk po kulture,pownieważ moja mama jest nauczycuielką angielskiego,a mnie ostatnią to zaczęło ciągnąć i bardziej ja korzystam jak moja mama. A co do tych książek to jest ich bardzo dużo.Mam sporą kolekcję.Są między innymi: Ireland, Wales,London,England, Britosh Queens and Kings,a także Washington i wiele innych. Musze przyznać,że są naprawdę ciekawe informacje. Już droższa sparawa sprawić sobie słownik kultury brytyjskiej,ale to też przydatne.A także raz na dwa miesiące kupować gazetę The World of English(ok.8 zł).Stamtąd zazwyczaj są układane pytania do różnych konkursów o kulturze itp.Można także zamówić starsze numery, ponieważ także mogą się przydać.
A w Bibliotece Brytyjskiej(Zuchów).pewnie też są jakieś książki o kulturze, więc nie trzeba by wydawać pieniędzy.
I powodzenia na kulturze.Trzeba przyznać,że jest trudna.