Biblioteka Brytyjska...gdzie w Wawie??

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Chciałbym się dowiedziec gdzie w wawie mozna wypozyczyc ksiażki po angielsku??
Pozdro i prosze o info.
Łukasz
To jak z tą biblioteką?
ja słyszałam o BRitish Council, ale nie wiem gdzie, co i jak...
błagam, podajcie jakieś info.
Owszem, jest BC. Bylam tam zapisana jakos na poczatku studiow. Wtedy bylo raczej srednio - niewielki wybor ksiazek, brak nowosci i klasyki (z tego, co pamietam, nawet J. Austen). Za to fajna byla videoteka (w cenie abonamentu bibliotecznego) - weiel ciekawych filmow, niekoniecznie tych komercyjnych. No ale to bylo jeszcze w erze video, teraz mozna po prostu ogladac dvd bez napisow.... A ksiazki zazwyczaj kupowalam, i robilam book-crossing z kolezankami :)

Ale jesli okaze sie, ze maja teraz rewelacyjny ksiegozbior, to napisz prosze. Moze zapisze sie jeszcze raz :)
Hej!
Dzięki za informacje...mam pytanko...
gdzie jest ta biblioteka?
czy to jest to w alejach jerozolimskich (chyba 59??)
i ile kosztuje abonament?
Dzięki z góry
tutaj wszystko znajdziecie:
http://www.britishcouncil.org/poland-how-to-join-elrc.htm

Ja jestem tam zapisana prawie od roku, cóż mogę powiedzieć - sporo jest course booków - rózne poziomy, są też książki do fce, cae, cpe i innych egzaminów- chyba najczesciej wypozyczane, tak do poczytania tez się coś znajdzie, ale naogół co ciekawsze pozycje dostępne są w 1 egzemplarzu...
Aby wypozyczac filmy na video i dvd trzeba wykupic osobny i nie tani abonament, w ramach zwyklego czlonkostwa mozna wypozyczac tylko 'papierowe' książki i audiobooki.
na stronie BC znajduje się też katalog on-line, zawsze mozna sprawdzic czy to co nas interesuje w ogole jest w bibliotece
Pozdrawiam :)

« 

Kultura