Japonistyka teraz!

Temat przeniesiony do archwium.
Tu pisze ze na japonistyke wymagane są dwa j. obce + j.polski, gdzie indziej znowu pisze jeden j.obcy+ j.polski. Jak to w końcu jest?
Martwie sie ponieważ chciałabym to zdawać, ale umiem tylko angielski (odrobine łaciny i jeszcze mniej rosyjskiego i niemieckiego)
Chciałabym jak obecnie (2003) przedstawia sie z tym sprawa.
Z góry byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje
Kiedyś na UW obowiązywały dwa języki obce, ale od zeszłego roku trzeba zdawać tylko jeden język (konkretnie egz. centralny z angielskiego, nie ma możliwości wyboru), no i oczywiście polski. (Jak dla mnie to szkoda... T_T ...z dwoma językami miałabym większe szanse...)

PS: Czemu chcesz zdawać na japonistykę, jeśli wolno spytać? ^__^;
Pytasz czemu chce zdawać... Cóż a spytaj sie kogoś kto zdaje na prawo, czy psychologie dlaczego to wybiera... Ja po prostu sie tym interesuje i widze siebie w tym. Oczywiście jesli nie zdam to nie będzie koniec świata, ale mam zamiar próbować ze wszystkich sił.
I jeśli wolno spytać, to czemu napisałaś ze szkoda ze nie można zdawać dwóch języków? Nie bardzo to zrozumiałam
Hej, hej, nie ma co się obrażać... Po prostu ja też widzę się na japonistyce, więc może mamy wspólne zaiteresowania?
Uważam, że gdyby obowiązywały stare zasady, łatwiej poradziłabym sobie z konkurencją... ^__^ Wiem, wiem, brzmi strasznie egoistycznie... gomen, gomen! Po prostu jestem też niezła z niemca... a wiem, że dość mało jest osób, które radzą sobie dobrze z dwoma językami. W tym roku na jap. na UW było zatrzęsienie kandydatów właśnie dlatego, że zmieniono zasadzy - wcześniej 2 języki skutecznie odstraszały niektórych. Czyli, jak dla mnie, to teraz jest trudniej.
....Whatever. Egz. pisemne to i tak pryszcz w porównaniu z rozmową kwalifikacyjną, hehe, wiem, co mówię.... Ale jak zacznę przygotowania już we wrześniu... Jeszcze im pokażę! (Uh... mam dzisiaj jakiś dziwny nastrój... ^_^v )
Zazdroszcze ci!!!! A ten niemiecki to umiesz zupełnie perfekt???
Ja uczyłam sie niemieckiego ale nijak nie mogłam go zakapować i przekonać sie do niego. No cóż teraz tego żałuje...
A jak myślisz: ile z 15 osób na jedno miejsce ma szanse dostać sie?
Czesc! Nazywam sie Pawel Rylski i jestem absolwentem Japonistyki Warszawskiej. Z tego co mi wiadomo, do dawniej zdawalo sie 2 jesyki obce, test z gramatyki polskiej i rozmowe kwalifikacyjna. Obecnie wymagany jest tylko jezyk angielski, test z gramatyki polskiej i rozmowa kwalifikacyjna. Zreszta zadzwon na japonistyke i tam Ci wszystko powiedza. Pozdrawiam.
No co Ty, oczywiście, że nie perfekt... miałam po prostu szczęście chodzić do klasy dwujęzycznej polsko-niemieckiej (tak się szpanersko nazywa, a w istocie chodzi o to, że ma się całą masę niemca).

PS: Dzisiaj się dowiedziałam, że dla studentów pierwszego roku lingwistyki jest 10 miejsc na orientalistyce! Teraz tylko muszę złożyć podanie i modlić się, żeby przyjęli! Hurra! Może się uda! To prawie jak studiowanie dwóch kierunków jednocześnie, tylko że lepiej!
Ok.a czy tylko stypendia umozliwiają wyjazd do Japonii,czy macie moze jakąs wymianę??
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

CAE