TEFL

Temat przeniesiony do archwium.
poszukuje informacji o egzaminie TEFL! A także osób które zdały taki egzamin lub maja zamiar.
chyba TOEFL?
ja bede go zdawala w przyszlym roku, a o co chodzi??
Ulotna, możesz podac maila?
czy ktos moze cos napisac o tym egzaminie, bo mnie tez to bardzo interesuje! Na czym on dokladnie polega i co daje? Dzieki za odp.
czym rozni sie TESOL of TEFLa? gdzie w Polsce mozna zdawac i ile taka przyjemnosc kosztuje?
słuchajcie!!

wiem troszkę na ten temat i od razu Wam mówię..hmmm..nie wierzcie plotką.
"Tefl"..no cóż i piszemy go TOEFL,to skrót od "Test of English as a Foreign Language ".Pewnie większość wie,że zdają go osoby,które chcą swoją edukację kontynłować w USA, Australii, Kanadzie.
Gdy zdacie egzamin jest on ważny tylko 2 lata!!aa właśnie i teraz tz.od 2005 macie jeszcze do zdania "speaking"..

Mam nadzieje,że Wam pomogłam..pozdrawiam
GWOLI SPROSTOWANA Przepraszam Marto ale mylisz sie i to bardzo ( NO offence, please).
TEFL to miedzynarodowy egzamin dla nauczycieli chcacych nauczac j. ang jako drugiego jezyka. www.tefl.com

TOEFL to egzamin wstepny z j. angielskiego dla studentow, dla ktorych jezyk angielski nie jest native language, a chca studiowac w USA. www.ets.org/toefl

TOEFL i TEFL Sa to dwa rozne egziaminy. TEFL jest o wiele wiele trudniejszy (trudniejszy niz CPE nawet) i zawiera tez elementy metodyki nauczania.
Mam nadzieje ze to troche wyjasnilo
aha, skrot TEFL wymawia sie jak slyszymy: TEFL i znaczy: Teaching English as a Foreign Language
TOEFL wymawia sie TOFL: Test of English as a Foreign Language
TESOL to jeszcze inny egzamin dla nauczycieli www.tesol.org Teachers of English to Speakers of Other Languages (TESOL)
i bądź tu uczynny..

pozdrawiam
hmm... alez Marto, nie ma powodu aby sie obrazac:) Mysle, ze nie twoja uczynnosc byla podwazana ale trafnosc porady. Mylimy sie od czasu do czasu wszyscy. I nie ma co sie boczyc. Pozrawiam serdecznie
hehe..noo w tym moim tekście nie ma nic o boczeniu się.. poprostu aa co tam to buzia
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

»

Programy do nauki języków