jak w krajach skandynawskich napisy angielskie!

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie dlaczego nikt nic (a przynjmniej skutecznie)nie robi zeby zmienic obecna sytuacje odnosnie j.angielskiego. Powinno sie wprowadzic cos na wzor tego co jest w krajach skandynawskich, gdzie telewizja jest po angielsku tylko z napisami w ojczystym jezyku. Czy tak trudno jest tego dokonac skoro mamy obecny zywy przyklad tekiego rozwiazania i wszyscy o tym wiedza ?? A moze problem lezy u podnoza zazdrosci, ze nowe pokolenie mialo by szanse zainstniec,a "MY" ci ktorzy, moga to wprowadzic nie ? A moze spoleczenstwo mialo by szerszy zakres dostepnosci do materialow zagranicznych i nie glosowalo by na tych oszolomow komunistow(i dawalo im zarobic)? Dlaczego nikt nic z tej sprawie nie robi? My nie jestesmy francja, czy niemcami tylko krajem, ktorego obywatele(wszyscy a nie tylko Najbogatsi , ktorzy maja kase i moga sobie pozwolic na korki, native speakera, wyjaz itd) bez angielskiego sobie nie poradza!. Kiedys to jeszcze bylo mozliwe ale teraz jest konkurencja(UE) a nie komuna. Czemu jeszcze tego nie wprowadzono skoro jestesmy w UE i podstawy do tego w zwiazku z tym sa!. Anglisci nic w tej sprawie nic robia bo nie chca stracic kroci z korepetycji itd, tak ? ekh.. . Tutaj jakis taki link znalazlem
http://sfbcc.org.pl/index.php?id=96
ale znow tylko mlodzi to popieraja jak mozna dostrzec na koncu strony..
Ogólnie to ja za. Chociaż trochę nie rozumiem co mają podpisy pod obrazkami do pierestrojki.

No i, jeśli angielski to również niemiecki, francuski, rosyjski... A co będziemy sobie żałować?!

Fajno będzie. Tak interkulturalnie...

Trzymam kciuki!
Pozdrawiam :)
oczywiście, jestem za. wprowadzenie WYŁĄCZNIE polskich napisów zamiast lektora i dubbingu byłoby świetne i bardzo pożyteczne. no a poza wszystkim, to ja chcę też usłyszeć, jak aktorzy grają...

Jednakże ludzie twierdzą, że a. dzieci nie umieją tak szybko czytać b. oni wolą z lektorem. jak dla mnie, to czysta bzdura, ale nie poradzisz. telewizja jest komercyjna, muszą się dostosować do potrzeb klienta :(
może za kilka lat...

« 

CAE - sesja letnia 2005

 »

Business English