Jak nie stracić kontaktu z angielskim na germanistyce?

Temat przeniesiony do archwium.
Skończyłam filologię angielską, co zawsze było moim marzeniem, anglistykę wybrałam z prawdziwego zamiłowania. Niedawno zaczęłam drugi kierunek - germanistykę. Nauka niemieckiego szła mi dobrze w liceum i na lektoracie, ale po zdaniu egzaminu z lektoratu z niemieckiego(na II roku anglistyki) praktycznie nie miałam kontaktu z tym językiem. Teraz jak zaczęłam go studiować, siłą rzeczy zajmuje mi to bardzo wiele czasu. Jak w takiej sytuacji nie stracić kontaktu z ulubionym angielskim i nie zapomnieć tego, czego się nauczyłam?
Latwo :) po prostu udzielaj korepetycji, zajmuj sie tlumaczeniami w wolnej chwili, czytaj ksiazki albo zapisz sie do jakiegos klubu dyskusyjnego dla anglistow, spotykaj sie z obcokrajowcami.. mozliwosci jest tak wiele, ze na pewno znajdziesz czas na jedna wybrana aktywnposc zwiazana z angielskim w tygodniu.
Czytam ulubione angielskie blogi, słucham wykładów, wywiadów na youtube, w niedzielę robię sobie "angielski dzień" i wtedy czytam angielskie książki, ale czy to wystarczy? czy może co jakiś czas powinnam robić sobie np. testy gramatyczne, przeglądać notatki ze studiów?
zaufaj instynktowi :-) jeżeli obawiasz się, że tracisz wyczucie gramatkyi, zrób jakieś ćwiczenia. Powtarzaj to, aż odczujesz przesyt; wtedy przerzuć się np. na słownictwo. No i znajdź kogoś do rozmowy lub rozmawiaj z kimś wymyślonym, mając pod ręką slownik, żeby sprawdzić wątpliwości.
.
edytowany przez fui_eu: 12 gru 2010