Książka z czasami, gramatyką

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, poszukuję jakiegoś ciekawego tytułu zawierającego wszystkie czasy z angielskiego ( teoria + praktyka , ćwiczenia mile widziane ) a także konstrukcje typu strona bierna, inwersja itd. Chciałbym sobie zacząć powtarzać to wszystko. Wiem, że jest tego pelno w internecie ale przyjemniej mi się uczy z książki ( drukowanie wszystkiego też nie wchodzi w gre , ponieważ miotałoby mi się dużo kartek po pokoju ). Próbowalem czegoś szukać przez internet ale jak coś znalazlem to dana książka nie miała np wszystkich konstrukcji, które bym chciał. Móglby mi ktoś polecić jakiś tytuł? Z góry dziękuję .
Polecam świetne repetytorium gramatyczne (teoria + dużo ćwiczeń +klucz). Autor Maciej Matasek. Tania książka ale porządnie zrobiona. Podaję linka:
http://allegro.pl/cwiczenia-oraz-repetytorium-gramatyczne-matasek-i2984459841.html

Pozdrawiam
Na myśl przychodzą mi dwie, granatowe publikacje, obie genialne:

1) Oxford Practice Grammar with Answers, John Eastwood, Oxford University Press
Wszystkie czasy i zagadnienia gramatyczne , do każdego teoria + ćwiczenia, a czasem nawet porównania niektórych czasów, które często się mylą, po paru działach są testy do wykonania; do wszystkich ćwiczeń i testów na końcu są oczywiście dostępne odpowiedzi; strona bierna i inwersja są, jedyne „ale” polega na tym, że cała książka po angielsku; ja ją mam w formie papierowej, ale wiem, że da się ją całą znaleźć w Internecie (nie skserowaną, przepisaną)

2) English Grammar in Use, Raymond Murphy, Cambridge University Press
Podobna do poprzedniej: najpierw teoria, potem ogrom ćwiczeń do każdego czasu oraz klucz odpowiedzi, na samo Passive przeznaczone jest aż 6 stron (-> 3 teorii, 3 zadań) i jest też CD; podręcznik ten jest idealny to gramatyki, wiem także, że nauczyciele często po niego sięgają; jest wprawdzie przygotowany dla Intermediate students (tak pisze na okładce), ale myślę, że każdy zainteresowany się w nim odnajdzie

Mam nadzieję, że pomogłam,
Pozdrawiam
edytowany przez Fukaeri: 11 lut 2013
tak, Eastwood ma ta przewage nad innymi tego typu grammar books, ze bardzo przystepnie porownuje, jak i obrazuje podobienstwa, angielskich czasow w poszczegolnych rozdzialach

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie