Zakładka "Ćwiczenia".

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy gdzieś znajdę ćwiczenia z czasowników modalnych? (would, must, should, shall etc.) Szukałem w "Ćwiczeniach", ale wygląda na to, że ich tam nie ma, chyba raczej nie przeoczyłem, bo sprawdzałem wiele razy. To znaczy znalazłem: must, mustn't, would, wouldn't, ale to kilka zaledwie ćwiczeń(ok. czterech). Oczywiście to za mało, bo temat jest szerszy. Jeśli nie ma ich rzeczywiście, to czy będą w ogóle kiedyś dodane? Szczerze, to trochę dziwne, że nie ma tego typu ćwiczeń, bo wydaje mi się, że to jeden z obszerniejszych tematów i sprawiający niektórym trudności.
Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam,
SirArcadin
na calym internecie przy pomocy 'google' znajdziesz ich mnostwo, ale masz racje, ze tutaj na forum tych cwiczen jest za malo.
Zdaje sobie sprawe, ze internet jest pelen takich cwiczen, jednak obecnie sa na tej stronie dodawane takie nowosci jak slownictwo z owocow, czesci ciala etc. i dziwi mnie, ze nikt nie pomysli o "modalach", stronka fajnie zrobiona, cwiczen sporo, ogolnie pomocna jest jak dla mnie, brakuje tylko tego jednego. Chyba, ze to jakis wielki problem dodac cwiczenia z "modali", to juz co innego…
Nie wiem, czy administracja zwróci uwagę na ten wątek. Może napisz bezpośrednio do administracji forum/witryny? Albo zgłoś jedną wypowiedź z wątku do moderacji (w zgłoszeniu możesz opisać, na czym polega problem - napisz, że chcesz zwrócić uwagę na niedostatek takich ćwiczeń).
kazdy chcialby miec wszystko za darmo na jednej witrynie
@SirArcadin
Oprocz cwiczen z modali nie ma cwiczen z inwersji, mowy zaleznej, reporting verbs etc. No i co z tego, skoro jest wiele innych? Niewiele jest takich witryn, w których są ćwiczenia z absolutnie wszystkich zagadnien gramatycznych.
Nie pomyslales o tym, ze byc moze ta strona jest prowadzona przez jednego czlowieka, byc moze hobbiste, ktory na niej nie zarabia? Moze po prostu nie ma czasu, zeby wszystko dodac od razu, tak aby wszystkim pasowalo. Nie podoba mi sie twoja roszczeniowa postawa i brak wyobraźni.
zielonosiwy, dowiedziałem się już wystarczająco na temat braku ćwiczeń z czasowników modalnych i zrozumiałem już dlaczego tak jest. Nie przyszłyby mi do głowy takie ewentualności, które wymieniłeś. Jestem zwykłym użytkownikiem na tej stronie, pracuję, mam dużo nauki i moje myśli są skupione w większości na niej, ale przecież dla ciebie to nie do pomyślenia, to co ja napisałem, powinienem sobie wyobrażać sposób prowadzenia strony (czy coś w tym rodzaju) tak jak Ty sobie wyobrażasz, tak? Kim jesteś? Może Ty tą stronę prowadzisz? Albo może jesteś krewnym założyciela tej strony? Nie odpowiadaj. Po prostu zastanowiło mnie na moment oburzenie jakie wyraziłeś w odpowiedzi na moje wiadomości. Nie każdy musi mieć takie pojęcie na niektóre tematy jak Ty. Powinienem zignorować końcówkę twojej odpowiedzi i w ogóle nie odpowiadać, ale nie każdy potrafi być obojętny na takie podsumowania, niestety. Jeśli w ogóle pojawi się jakaś odpowiedź na tą wiadomość, to ja już jej czytać nie będę, a tym bardziej odpisywać, więcej czasu tracić na to nie zamierzam. Może znowu wykazałem gdzieś brak wyobraźni? Albo mam jakieś ogromne wymagania względem kogoś? Sam nie wiem, nie jestem widać taki bystry jak ty... Oczywiście przepraszam za moją niewłaściwą postawę, twoja krytyka jest jak najbardziej trafna i uzasadniona.
nie zrozumialem nic z twojej wypowiedzi, masz problemy z jasnym wyrazaniem myśli
Temat przeniesiony do archwium.