IBDP- licea oferujące maturę międzynarodową

Temat przeniesiony do archwium.
Witam ;) Kończę gimnazjum i baaardzo chciałabym dostać się do klasy preIB (a następnie IB oczywiście :D) i wyjechać z tego mojego miasteczka ;p Tylko w sumie nie wiem czy dam radę :/ słyszałam, że zupełny brak wolnego czasu i sama nauka, a po szkole chodzi się jak zombie z braku snu :/ Myślałam o IIILO Gdynia- pierwszego wyboru, IVLO Łódź- drugiego wyboru i IXLO Bydgoszcz- trzeciego wyboru. Tylko o każdym z nich też słyszałam trochę niezbyt pozytywnych opinii... W Gdyni podobno meeeega dużo nauki, surowi nauczyciele i ogólnie brak życia towarzyskiego... Za to bardzo wysokie miejsce w rankingu i absolwenci IB dostali się na zagraniczne uczelnie z bardzo dobrymi wynikami na maturze. Łódź jest moim faworytem jeśli chodzi o przedmioty na IB i to, że podobno jest trochę lżej niż w Gdyni, lecz rankingu to nie podbijają :// szczerze to byłam mega zdziwiona, gdy zobaczyłam, że na tle kraju nie jest zbyt dobrze... Bydgoszcz wybrałam przez to, że mieszkam blisko tego miasta i są dwie klasy IB (tak jak w Łodzi), lecz rownież w rankingach nie doganiają Gdyni.. Są tu jacyś absolwenci IB lub wyżej wymienionych szkół? Proszę o pomoc :// Bo nie jestem pewna swojego wyboru...
edytowany przez 101jula101: 08 kwi 2016

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie