Jak się sprawdzić w angielskim?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, jestem niestety znów na etapie poszukiwania pracy. Musze umieć angielski, a nie wiem jak sama stwierdzić na jakim poziomie jestem. Problem w tym, że nawet jeśli oferta jest stworzona jakby idealnie dla mnie okazuje się, że wymagany jest komunikatywny angielski. Uczyłam się ang. przez 14 lat szkolnych i maturę z niej zdałam też dobrze. Tylko, że w szkołach nie uczą angielskiego, którego używa się w pracy, w biznesie itp.
Nie byłam nigdy za granicą. Nie miałam też okazji, żebym z kimś tak po prostu rozmawiała po angielsku. Czasem brakuje mi jakiegoś słowa, gdy próbuję coś powiedzieć. Filmy po ang. rozumiem w 80%-90%. Ale nie czuję się osobą, która potrafiłaby bez problemu nawijać po tym języku.
Robiłam testy online na zbadanie swojego poziomu i różnie wychodzi. Zresztą tam nie ma słownictwa potrzebnego do pracy. Może Wy znacie jakieś dobre sposoby na sprawdzenie się?
Cześć:) Twój problem jest bardzo powszechny. Nauka w szkole przez wiele lat, a później wątpliwość, czy znamy język i na jakim w ogóle poziomie..
Jeśli rzeczywiście potrzebujesz języka do pracy i potrzebna jest Ci wiedza, jaki to poziom, to możesz zrobić tzw. test poziomujący, który określi, czy jesteś np. na B1 czy na A2. (Co się kryje za tymi magicznymi literkami można sprawdzić w internecie). Takie testy można znaleźć w internecie, ale jeśli wolisz możesz napisać do mnie na [email] - wyślę Ci test, a potem sprawdzę i pomogę określić poziom.
Dobrą metodą na sprawdzenie siebie jest też.....rozmowa z native speakerem:) Można znaleźć rozmówcę na serwisie italkie.com - wykupujesz godzinę rozmowy przez Skype - po tej godzinie prosisz lektora/native speakera o określenie Twojego poziomu. Może zdarzyć się tak, że rozumiesz dużo, masz spory zasób słów w swoich szufladach w głowie, znasz reguły gramatyczne jako tako, ale niestety problematyczne jest używanie języka w rozmowie. Nie przejmuj się:) - wtedy wystarczy trochę praktyki.
Daj znać jak Ci poszło! Jeśli masz ochotę możesz też zajrzeć na moją stronę, którą od niedawna prowadzę, udzielam porad, jak pomóc sobie z angielskim.

www.homeyenglish.com
@Honey
czy możesz sprawdzić własny poziom znajomości języka, pomagając na forum? Forum jest bezpłatne, więc darmowa reklama jest tu źle widziana.
Dzieki chetnie tak zrobie :)
Ja bym się przeszła do jakiejś szkoły językowej i zrobiła tam test kwalifikujący. Nie musisz się od razu na zajęcia przecież zapisywać.