Ciekawostki

Temat przeniesiony do archwium.
Ostatnio jak bylam w Krakowie, male dziecko (6 lat) chcialo sie pochwalic ze umie liczyc do 10 po ang. I wszystko o.k. ale 3- slysze 'free' a 9 'knight'. Najwiekszy problem z tym 'free'. Sa problemy z wymowa 'th' ale jak dziecko jest zle uczone od poczatku, to zawsze bedzie problem z tym. Jak to pokonac?
Dziecko mówi tak jak słyszy. Na razie nie jest osłuchane z angielskim i zna tylko dźwięki polskie, więc sobie przybliża wymowę do polskiej. W dodatku pewnie jest uczone tylko kilku pojedynczych słówek w izolacji. Jak się z czasem osłucha, jego mózg zacznie zauważać różnice. Jak pokonać: puszczać bajki po angielsku.
tak, masz racje. Dzieci maja malo stycznosci z ang. to nie znaja jeszcze nuansow.
Wymowa wymową, najważniejsze jest to, żeby potrafić się komunikować. A ja się będzie używać języka to akces i wymowa z czasem stanie się łatwiejsze do opanowania.
Cytat: terri
Ostatnio jak bylam w Krakowie, male dziecko (6 lat) chcialo sie pochwalic ze umie liczyc do 10 po ang. I wszystko o.k. ale 3- slysze 'free' a 9 'knight'. Najwiekszy problem z tym 'free'. Sa problemy z wymowa 'th' ale jak dziecko jest zle uczone od poczatku, to zawsze bedzie problem z tym. Jak to pokonac?

Oj z tą trójką to zawsze kłopot u dorosłych nawet. Zawsze podsuwam takie rozwiązanie aby pograć troszkę w wyścigi (gry komputerowe) i osłuchać się z odliczaniem do startu 3,2,1, GO !!
Może nie jest to rewelacja ale na pewno dziecku pomoże z czasem zauważyć że ''three'' to nie jest ani ''free'' ani ''tree'' a to już coś.
Mój syn dość biegle mówi po angielsku, w większości uczył się wymowy z gier własnie. Na początku goniłam go i odciągałam od komputera, dziś wiem, że dzięki temu zna język i nie boi się go używać.
Temat przeniesiony do archwium.