Do wszystkich tłumaczy z działu tłumaczeń piosenek

Temat przeniesiony do archwium.
241-267 z 267
| następna
no ej!!! wytłumaczcie mi coś bo ja nie rozumie : Wielu ludzi świadomie i dobrowolnie wposuje na tą stronkę swoje tłumaczenia i wogle, mają świadomość że ich teksty bedą czytane ( podziwiane :D ) i drukowane by mieć sobie z czego śpiewać!! a tu nagle ktoś wylatuje z tekstem : prawa autorskie!!!! no nie!!! taki tekst wywołał straszną krzywdę no nie moge! nie zasne !! takie kilka literek !! przecież to jest chore
hmmm nie wiem może sie myle to zbiorwisko tekstów może kogoś zranić
proszę ( kogoś odpowiedzialnego za to całe zamieszanie) by wrzucił na luz

to jest jedna z moich ulubionych stron wiem ze tu moge znaleźć prawie wszystko nie no nie rócie mi tego !! jak nie bedzie polskich tłumaczeń piosnek to wogle nie bedzie sensu ja odwiedzać
( no ale by nie zawieść twórców moge tu wstępować ale nie z taką radością jak dawniej )
ps BUNT !!
niby masz racje ale dzialalnosc www.teksty.org tez zostala wstrzymana z powodu braku licencji
Heh wiecie, fajnie że aż tyle osób się wpisało w tym wątku :) Chyba najwięcej tu postów ze wszystkich innych dotychczas założonych. Jeśli chodzi o prawa do tekstów... Jeśli taki wielki serwis jak teksty.org sobie nie poradzi z tym problemem to będzie oznaczało, że nie ma faktycznie podstaw prawnych do umieszczania liryków piosenek na stronkach. Warto myślę poczekać i zobaczyć jak to się wszystko rozwinie. Zawsze jeszcze przecież można działać undergroundowo (jak już bardzo wiele osób zauważyło). Czas pokaże czy pipol.pl też przestanie istnieć. Przecież ten serwis zarabia na tłumaczeniach, więc pierwszy teoretycznie powinien być usunięty. Gdyby ktoś znał jakieś niusy to niech pisze ;]
Masz rację mówiąc o Stadionie Dziesiąciolecia, dodam że takie \"stadiony\" są prawie w każdym większym mieście. Z milczącym poparciem urzędników i policji. Bo w tym kraju jak trzeba udupić jednostkę to znajdzie się stado chętnych. A jak trzeba rozwiązac problem, to nagle nie ma kompetentnych. Słoma im wystaje z butów i gęby mają nalane ale chałupy to wystawiają jak meczety. Jak za parę lat nic się nie zmieni ja wyjeżdżam z tego Bangladeszu.
Pozdrawiam.
oooo :( nie ukrywam,ze moj angielski wyjatkowo sie wzbogacil dziek itej stronie :( biorac pod uwage fakt,ze rok temu nie mialam wogóle lekcji (jestem w klasie francuskiej) a teraz mam od podstaw ;/ a tutaj....tu bylo wszystko :( czy jest jeszcze jakis odpowiednik tej strony?
zauwazylam,ze wszystkie strony z tekstami sa zawieszone :(:(:( ;/
A nie zauważyłaś, blondynko, że atutor tej strony wyraźnie napisał dlaczego był zmuszony wycofać ten dział? !!!!
Niestety, kolejne serwisy zostają zamykane z tego samego powodu. Sam się o tym dopiero dzisiaj dowiedziałem. Z mojego podwórka (czyli śpiewniki gitarowe) zostały zamknięte dwa duże serwisy (a właściwie ich działy z tekstami): gitara.org i chords.pl
O tych dwóch wiem, inne pewnie też padły. Nie wiem, jakie warunki stowarzyszenie zaproponowało tej stronie, ale admin chords.pl dostał \"propozycję\" opłaty 100zł za każdy tekst na rok.
Na tę stornę trafiłem szukając informacji o PSWM. Nigdy nie korzystałem z Waszego serwisu, ale solidarnie dołączam się do protesu przeciwko głupocie, zawiści i pazerności.
To co robi PSWM jest poprostu smieszne. Podpisuje sie pod petycja.
Nie zabieraj głosu kobieto !!! Dobrze (dla Ciebie )że nie mam Cię koło siebie!!!
W morde jeza dopiero dzis wpadlem na pomysl, ze zamiast tlumaczyc sobie samemu piosenki (czytaj: polowe slow sie domyslac albo sleczec nad slownikiem), mozna tego poszukac w internecie, bo pewnie ktos kiedys juz to zrobil. No i prosze: co czytam? Strona zawieszona, i to juz ponad miesiac temu temu, nawet nie wiem jak byla fajna i jak wygladala. Za to widze wpisy mnostwa porzadnych ale bardzo zdenerwowanych ludzi, ktorzy jeszcze proboja walczyc z glopota, choc podobno nie ma to sensu. Nie wiem, czasem tez w to watpie, ale jesli nie walczyc, to co nam pozostaje? Poddac sie? Nie ma mowy! Ja w kazdym razie podpisuje sie OBIEMA rekami pod tym protestem, i GORACO POZDRAWIAM wszystkich tu wyzej wpisanych. (a jesli chodzi o PSWM, to jestem pewien ze nie ujdzie im to na sucho i predzej czy pozniej dostana za swoje, kwestia czasu, zobaczycie:) Ludzie jestem z Wami! Tak trzymac! HWDPWSM!
Nie no to juz jakas parankoja w gazetach pelno tlumaczonych tekstow tlumaczonych piosenek, co to komu przeszkadza no ale zawsze musi sie jakis jelen czepic. Serwisu z tekstami piosnenek mozna sie czepic odrazu ale to ze jest tysiace serwisow z plikami mp3 do scignaiecia tym sie nie zajma bo niepotrafia a ze trzeba kogos pograzyc i dobic to czepiaja sie normlanych ludzi i normalnych serwisow. Pozdrawiam Autora Serwisu Jestem Z Toba!
Powiem krótko, ta cała sytuacja to SKANDAL.
mOżna się byłO spOdziewać...
tak się dzieje ze wszystkimi cO lepszymi strOnkami... zawsze muszą znaleźć cOś dO czegO mOżna się dOczepić... zamiast zająć się czymś pOżytecznym tO zajmują się głupOtami... ehhh... ale isiOtOm się wybacza ;)
czy oni sa kurde niepowazni. czlowiek moze tu sie wiele nauczyc, moze pokazac ze wiele umie a oni nam to odbieraja. ludzie, troche powagi!!!!!!!!!
SKANDAL!!!
shit happends. idiots are in the polish goverment. fuck the system!
>>>shit happends. idiots are in the polish goverment. fuck the system

Shit happens everywhere. Idiots sit in all governments. F$$k\'em all. Resist and support direct action! Oppose UE, World Bank and big corporations. Down with corporate and governmental control! Don\'t trust the media.
mogła bys mi przetłumaczyc text pewnej piosenki.
e-mail . [email]
Nie tylko tej strony się czepili. Zamknęli już działy na gitara.org oraz chords.pl

A co z faktem, że tłumaczenie samo w sobie jest dorobkiem intelektualnym i podlega takiej samej ochronie prawnej jak oryginał?
Oczywiście, ze tłumaczenie jest dorobkiem intelektualnym takim samym jak oryginał. Tylko, że każdy tłumacz musi uzyskac zgodę autora tego oryginału na publikacje tego tłumaczenia i tej zgody nikt z naszych lukarowych tłumaczy nie uzyskał.

I tu właśnie jest pies pogrzebany.
Zdrowe Państwo demonów, Polska to bogaty kraj, budujemy nowe domy i osiedla, kupujemy luksusowe samochody, Unia Europejska nam pomoże. Do Ośrodków Pomocy Społecznej w całej Polsce przychodzi coraz więcej głodnych i chorych ludzi w tym też dzieci i musimy im pomóc. Głosujcie na SDPL bo to Wasz dobrobyt. Nie pozwolimy na dalszą likwidację miejsc pracy zlikwidujemy korupcję, uzdrowimy chore prawo, unicestwimy aferzystów, nie dopuścimy biedy dla następnego pokolenia. Uchwalimy nową ustawę kominową i zlikwidujemy podział Polaków na bardzo bogatych i ubogich, zadłużonych i głodnych. Wznowimy negocjacje z Unią i w ramach oszczędności wycofujemy nasze wojska z Iraku. Polacy będą mogli uczyć się, pracować i leczyć się we wszystkich krajach Unii Europejskiej a dzieci dostaną darmowe lekarstwa. Majątek Millera rozdamy wśród biednych a Leppera poddamy kwarantannie. Niech otchłanie piekła niebiańskiego pochłonie dziką demokrację polską a zaklęty ogień strawi wyzysk zintegrowanej europy i kłamstwo o lepsze jutro. Głosujcie tylko na SDPL dość złudzeń.
He he. Właśnie wlazłam tu przypadkiem ze Spiewnika.pl. Was też zamknęli? Choroba. Zróbmy jakąś rewolucję czy co. Ci ciężcy idioci nie zaśpiewali w życiu nic poza \"Sto lat\" (no może \"przepijemy naszej babci majty w kratę\") i nam też nie dadzą. Zobaczycie ludzie, jeszcze trochę a będą ścigać ludzi przy ogniskach i podsłuchy zakładać żeby sprawdzić, czy sobie nielegalnie czegoś nie śpiewamy.
Pytanie czy o taka zgode sie starali. Mysle ze 99% przypadkow uzyskania takiej zgody byloby akceptowane, wszak artyscie to zadnej szkody nie wyrzadzi. Pozdr.
Kto niby miał sie starać? Przecież teksty i tłumaczenia piosenek przysyłali uczestnicy tego forum o różnym stopniu znajomości języka angielskiego (i polsskiego ;)) ). Nikogo z nich prawdopodobnie nie było by stać na uzyskanie takiej zgody.

Lukar też nie mógłby wiele zadzałać.

Na stronie Reakcji Polskiej radia BBC jest kurs angielskiego \"Pop Grammar \" w którym lekcje gramatyki prezentowane są \"przy akompaniamencie muzyki, a konkretnie ze słów popularnych przebojów\".

Pozwolę sobie zacytowac jeden akapit z wstępu do tego kursu:

\"NB: Przy każdej znajduje się tytuł piosenki i jej wykonawca, ale tekstów piosenek nie możemy zamieścić w internecie ze względu na prawa autorskie.\"
Fajnie mu odpisałaś bejotka :D 2 miesiące po zadanym pytaniu ;] Dodam od siebie, że faktycznie tekstów piosenek ani tłumaczeń nie można umieszczać w sieci, ale stowarzyszenia czepiają sie tylko dużych serwisów, które na publikacji tychże tekstów zarabiają. Fanstronki na ogół mają spokój. W sumie trochę perfidnie by to wyglądało, gdyby w tłumaczeniach piosenek był sobie tekst, informujący o charakterze edukacyjnym jako powodzie umieszcenia tekstów, podczas gdy dookoła migają sobie bannerki reklamowe :).
OK. this is where I stand on this....
This IS a great educational web site... we all agree on that. We are helping others and learn at the same time. We assume that others are doing the same and there is no harm to it whatsoever.
If the complaint were to come from a professional group of translators/ interpreters and we are causing them to starve to death because of what we are doing, I could possibly understand their point.....However, there is an abundance , if not excess, of that kind of work everywhere.
So who gets hurt here?
I know just a little about copywrighted stuff. Any \"intellectual\" property is indeed owned by someone. It has three domains: copywright (like songs, books etc), patent (medications) and trademark (like Pepsi). But how do you define it if it\'s just a loose translation for fun and learning?
Do they really think we are THAT good (???!!!!!) and maybe the translation will make it big on the Polish music charts??? I am just speaking for myself and I guess I shouldn\'t do it for others. But let\'s just face it, it that were to happen I would be the first in line to stick my grabby mitts out for some serious dough...and fast too.
The fact that they don\'t go after illegal music downloads (btw. they are not illegal here in Canada and that has become a real bone of contention for many) is because it\'s almost impossible. It\'s impossible to settle this without spending millions and millions of dollars and most likely the pirating and bootlegging would still continue. Also, there is a huge problem with how you define an \"intellectual property\" when it comes in zeroes and ones. It\'s almost become a national sport for pete\'s sake.
Anyways, if the US government can\'t deal with it, how can anyone see our Polish government succeed ????

Anyways, just bored, I guess, I thought I would leave a quick note...probably number 2574...on this page...

:)
...while writing this I found out that my log in name expired...not too sure why...

sk8ter87
Temat przeniesiony do archwium.
241-267 z 267
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

FCE - sesja zimowa 2003