English language brain teaser

Temat przeniesiony do archwium.
Use the syllables in the sylalist to complete the clues below. Each clue gives how many syllables the answer of it has. Can you complete every question?

Sylalist: al, ag, er, ful, ga, hope, ig, im, ine, ize, loo, rand, re, rus, sa, wal

1. Artic marine mammal (2)
2. Eskimo Home (2)
3. Optimistic (2)
4. Understand Clearly (3)
5. Chore (2)
6. Suppose (3)
7. Long Narrative (2)
1. Arctic marine mammal (2)-walrus
2. Eskimo Home (2)-igloo
3. Optimistic (2)-hopeful
4. Understand Clearly (3)-realize
5. Chore (2)-errand
6. Suppose (3)-imagine
7. Long Narrative (2)-saga
Moge sie doczepic?


Ta lista "ukazuje" pewna osobe. Kto to jest?
Ptarmigan
Aisle
Dossier
Depot
Column
Lime
February


Pomoc ( nawet bardzo duza): tylko dla dobrze mowiacych ( niekoniecznie znajacych gramatyke) po angielsku.
chyba wiem, ale z drugiego slowa pasowaloby tez 's', prawda?
>chyba wiem, ale z drugiego slowa pasowaloby tez 's', prawda?

Dobry jestes. To znaczy, spelnia wymagania, ale nie pasuje do odpowiedzi Trzeba wziasc te inna.
to jeszcze dodaj, ze chodzi o wymowe brytyjska. Dla Amerykancow i podobnych z trzeciego slowa tez pasuje 's' (jedno z dwoch).
>to jeszcze dodaj, ze chodzi o wymowe brytyjska.

Ohhhh, nie dosc, ze ulatwilam naprowadzajac na wymowe, to jeszcze musze powiedziec jaka. Nie za duzo tego dobrego? A poza tym to jest zagadka. Trzeba troszke pomyslec tez. O.
I jeszcze jedno: siedz cicho ( to juz chyba zbyt duza pomoc, nie myslisz? Zakrawa na pokazanie palcem).
Ta ostatnia wskazowka naprowadza na przymiotnik stojacy przed wyrazem, ktory odgadles. Bo jego tez trzeba podac.

Dobranoc
>Ta ostatnia wskazowka naprowadza na przymiotnik stojacy przed wyrazem

Która wskazówka? "siedź cicho"?
W takim razie przymiotnik brzmi: quiet / silent
A osoba to: partner
Ty idź spać, bo nigdy tym partnerem nie będziesz. Za dużo gadasz.
Myślałam, że to była zagadka do odgadnięcia.
Nie podano terminu nadsyłania odpowiedzi :)
O nagrodzie też nic nie wspomniano.
komentarz evy byl do to_ja - zauwaz, ze Twoja pierwsza wypowiedzi Evy maja takie samo wciecie, tzn. zostaly wyslane w odpowiedzi na ten sam post.
a Ewa nawet mnie nie pochwalila...:////
>Ty idź spać, bo nigdy tym partnerem nie będziesz. Za dużo gadasz.

Juz nie bede. A gadalam, bo ja oceniam innych wedlug siebie i myslalam, ze bedzie trudniej odgadnac. Juz nie wchodze w Twoj temat.

Do ...../ (gość): Bardzo dobrze ( Silent Partner ). Nagrody nie obiecywano. Choc moze byc: ten kto odgadnie, zadaje zagadke ( cos takiego widzialam na innym forum ).
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa