jakiś informatyk?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś tutaj jest informatykiem? Jeżeli tak to miałbym pytanie (wbrew pozorom) związane z angielskim (ale oczywiście nie polegające na przetłumaczeniu czegoś lub na niczym podobnym). Chciałbym po prostu spytać o opinię dotyczącą sprawy związanej z informatyką i angielskim :)
Pozdrawiam
napisz moze so to za sprawa to Ci ludzie odpowiedza, bo na razie to troche mgliste \"sprawa zwiazana z informatyka i angielskim\"...to moze byc cokolwiek... :)
ja mam pare kursow w programowaniu i budowy software..Do informatyka daleka droga, ale wszystko bylo po angielsku to moze sie przydam. O co ci chodzi?
no dobra :) powinienem od razu przedstawić jasno sprawę. Chodzi o to co sądzicie o studiowaniu infy z wykladowym angielskim? Czy nie sądzicie żę to jest lepsze niż zwykła informatyka (tzn lepiej wyglada na CV)? i nie wiecie może na jakim poziomie wypadało by być aby móc pójść na takie studia? Bo właśnie się zastanawiam nad taką opcją :)
spoko, czesc slownictwa komputerowego i tak jest z angielskiego.
po takich studiach zobaczysz jak durnowato polskie odpowiedniki niektorych terminow wygladaja! ha-ha
no dobrze, ale... może jakąś dłuższą wypowiedź ktoś udzieli?
wedlug mnie to pewnie, ze lepiej to na CV bedzie wygladalo, nie ma sie co zastanawiac... trudne to moze byc z poczatku bo trzeba sie bedzie kompletnie z jezykiem przestawic ale w trakcie to Sam sie bedziesz dziwil...zrobilam jakies kursy komputerowe po angielsku (HNC in Computing) to nie az takie trudne jak Twoje studia ale mialam troche programowania, troche System Analysis and Design, databases, i cos co sie chyba nazywalo Human Computer Interaction... na poczatku to nie dosc, ze nowy dla mnie temat to jeszcze po angielsku...
:)
zapomnialam dodac, ze nie mialam zadnego FCE, CPE ani innych kursow jezykowych skonczonych, nie zebym tam zaraz geniuszem byla, ale sie czlowiek po jakims czasie przestawia...
dzięki, no to cieszę się że jesteś tego samego zdania co ja (że lepiej to będzie wyglądało na CV). A wiesz co jest najfajniejsze... że na taki kierunek idzie mniej osób niż na informatykę :) czyli: informatyka=więcej osób i gorsze, a Computer Science=mniej osób chętnych i lepsze :) czyli dwa plusy :) (pewnie nie dużo ludzi zna wystarczająco angola) to w takim razie nic tylko muszę tam iść:). Tylko na jakim poziomie powinienem być idąc tam aby to miało sens i abym miał szanse? Wystarczy jak bedę miał CAE? (i oczywiście przez wakacje wkuwanie słówek związanych z infą)

Może ktoś jeszcze siewypowie co sądzi na ten temat?
hmm... nieźle :) może i mi się uda tak \"przestawić\" :D
na pewno nie bedziesz mial wiekszych problemow :), pierwsze rozdzialy ksiazek moga byc troche \"kamieniste\" i bardziej bedziesz zwracal uwage na angielski niz tresc - tak ze mna przynajmniej bylo - , ale Sam zobaczysz, ze zwroty, idiomy i slownictwo sie ciagle powtarza (tak jak w jezyku Polskim z reszta) i wkrotce to sie wiedze wchlania a nie jezyk angielski... :)

ciekawe jakie inni maja doswiadczenia...
nikt się już nie wypowie na ten temat?
Ja studiuję na II semestrze Electrical and Computer Engineering na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej. Zamierzamy (kolektywnie) wybrać specjalizację Computer System and Networks, Telecommunication już odrzuciliśmy, ale ostatnio pojawił się pomysł na Micro and OptoElectronics czy jakoś tak. Co do samych studiów to (nie sprawdzałem tego osobiście tylko kumpel mówił) są wzorowane na kierunku na MIT (identyczne przedmioty mamy, tylko u nich trochę się inaczej ten kierunek nazywa). Co do trudności, to są łatwiejsze od polskich studiów na WEiTI, a język nie jest problemem (tzn. jest ale w trochę innym sensie - wykładowcy czasami tak mówią, że woła to o pomstę do nieba, ale to co najwyżej wzbudza u nas, studentów, śmiech). Łatwiej się też dostać: w tym roku 116 pkt na semestr zwykły i 95 na przesunięty gdy na jakiekolwiek polskie studia na WEiTI trzeba było 126 pkt. Jest jeszcze jedna wada: studia są częściowo odpłatne: 2000 PLN za semestr. Dla obcokrajowców są pełnopłatne - 2000... USD. Co do dyplomu to nie wiem jak to się ma u nas w kraju, ale Imran zapytany dlaczego akurat to odpowiedział: \"ECE is recognized, it\'s probably the best in eastern Europe\".
Oprócz ECE jest też Computer Science na wydziale MiNI, które jest bardziej zorientowane na czystą informatykę...

Na zakończenie:
\"You wanna have free Fridays? So go study ECE :)))).\"
PS. Osoby płci pięknej są u nas na wydziale szczególnie mile widziane :).
Widzę że skoro tam jesteś to się znasz. Mógłbyś mi coś więcej powiedzieć o COmputer Science (oile wiesz of course)? Co sadzisy o tym itd...
PS. Ile tam jest dziewczyn? :) (pytam y czystej ciekawođci)
Na Computer Science jest więcej matematyki (w końcu to MiNI) i jest trudniej (podobno). Nie mają wolnych dni...
http://www.ire.pw.edu.pl/zejim/ece/index.shtml - o to strona moich studiów
http://www.ire.pw.edu.pl/zejim/ece/ug_prog.html - tutaj program z opisami przedmiotów i wykazem przedmiotów obieralnych (ECE Electives).
Dziewczyny zaczynały 3. Ile zostanie jeszcze nie wiadomo, ale jest szansa, że wszystkie.
Jeszcze dwa pytania:
1. Dlaczego wybrałeś studia po angielsku?
2. Czy tam jest wielu obcokrajowców czy większość to Polacy?
Jeszcze dwa pytania:
1. Dlaczego wybrałeś studia po angielsku?
2. Czy tam jest wielu obcokrajowców czy większość to Polacy?
Temat przeniesiony do archwium.