Polish Minister of Nat. Education

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos mial przyjemnosc uslyszec ta 'anglojezyczna konferencje Min. Edukacji' (Pana R. Giertycha)-"The Polish Minister of National Education...".?
Wg mnie cos ten jego angielski wymaga 'szlifowania'. Jestem swiadoma, ze on ma powazniejsze sprawy na glowie (np ciaze nastolatek w szkole) i wiem, ze nigdy niema czasu i ze dla niego to jest jezyk obcy - ale moze przed taka konferencja wypadaloby potwierdzic wymowe niektorych wyrazow z nauczycielem jez.ang.
ja widzialem tylko, jak czytal tekst. Nie slyszalem, zeby odpowiadal na jakiekolwiek pytania. Czy widzialas cos wiecej? Jezeli mowil zrozumiale, to czego wiecej trzeba oczekiwac? jasne, ze 'obzerwed' to nie jest poprawna wymowa, ale najwazniejsze, ze czytal zrozumiale.
OMG, królestwo za linka do tego przemówienia!!!
Jakby ktoś mógł podać linka do tego jego speech'a, niech to zrobi, please!!! :):)
Here you are!
http://www.pardon.pl/artykul/901/giertych_mowi_po_angielsku

Warmest regards ;)
No i co? Wcale tragiczne to nie jest, całkiem dobrze mu to wyszło.
Thanks a million!!! Nio zgadzam się z eva74, myślałam, że będzie gorzej. Moim zdaniem jest acceptable. :)
A ja myśle, że jak na ministra to była totalna porażka!!! Normalnie nie rozumię dlaczego tacy ludzie się nie konsultują z tłumaczami (badz innymi osobami zawodowo zajmującymi sie j. angielskim) przed wystąpieniami na zagranicznych konferencjach.
Jak mozna czytać "drug abuse" jak /druk abjus/. Po jego wystapieniu nie dziwie się, ze w parlamencie europejskim panuje opinia, ze mówić po angielsku gorzej niz Polacy to się nie da.
Wstyd Panie Ministrze i to jeszcze od edukacji!
Normalnie
>nie rozumię dlaczego tacy

A jak się w swoim ojczystym języku nie potrafi odmieniać czasowników przez osoby, to co to jest? Nie wstyd? Pewnie jakaś dysgramatyka.
>A jak się w swoim ojczystym języku nie potrafi odmieniać czasowników
>przez osoby, to co to jest? Nie wstyd? Pewnie jakaś dysgramatyka.

No wiesz Eva każdemu się zdarza, native speakerzy czasami robią błędy, czy to coś pisząc czy nawet mówiąć. Nie zwalnia to jednak Ministra Edukacji od tego, żeby sobie nie sprawdził chociażby w słowniku jak się czyta poszczególne słówka. Dla mnie ten człowiek się skompromitował, mógł przecież zapewnić sobie tłumacza. Nie mówię, żeby odrazu zapisał się na lekcję wymowy, bo to nie o to chodzi ale słuchając jego wypowiedzi to co drugie słowo jest źle wypowiedziane, jeżeli nie jestem pewnien co do wymowy to sprawdzam ją w słowniku.
hmmm znowu zrobiłem błąd w mojej wypowiedzi, "od razu" pisze się osobno, no cóż jaki minister edukacjii taka edukacja :)
ja rozumiem, ze mozna go nie lubic, ale moim zdaniem dawal rade; posluchajcie jak mowia po angielsku najrozniejsi swiatowi liderzy; a w PL wielu politykow lengłydża ni w ząb - slyszalem zas, ze to nie tylko to ze tu z kartki zapodal, ale gadac tez potrafi, co jesli jest prawda, to jednak w moich oczach respekt;
Eh, nie lubie GIertycha, ale bez przesady, niezle mu wyszlo. CO prawda nie sluchalam calego przemowienia, ale wymowa poprawna.

A ty sie nie czepiaj ubezdzwieczniania spolglosek, bo to jest normalny blad polakow i wielu anglistow go popelnia (niestety), to co dopiero nieanglisci?
Hej Terri ! Dopiero dzisiaj usłyszałem jego czytanie... Nie wyszło mu to najlepiej, pewnie przygotowywał się sam :-)
P.S.Imponująca ilość wpisów.... Gorąco Cię pozdrawiam....
Dzieki za pozdrowienia.
... jak na ministra EDUKACJI... który "wyedukowany" jednak powinien być i wstydu nie przynosić to "mobYl fons", "stUdents", "drUgs", "eDukEszYnal" brzmiało jednak paskudnie :/ chyba szczegolnie to ostatnie, tak bardzo z nim związane :P pozdrawiam
mobile -> wymowa bez 'eye' w srodku gdzieniegdzie w usa
students -> chodzi ci o wymowe 'oo' w srodku zamiast 'yoo'? to tez przeciez jest poprawna wymowa.


a w ogole to po co pisac w topicu z lutego czy marca ?!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Matura