ogromna prosba

Temat przeniesiony do archwium.
mam ogromna prosbe,jezeli ktos moglby mi pomoc w przetlumaczeniu tekstu :Good Afternoon,
Thanks for the prompt reply to our email,it is nice to read from you that the bike is in good condition and it's also avialable for sale.But presently i happen to be out of town on a business trip with my other business collegues since you took a while to respond to our mail but this should not hinder us from doing business with you, as we are most interested in this your bike,we will make payment immediately. I will issue to you a covered bank draft ,which will include the shipping cost because there are also some of our goods we bought lying at our dockyard also ready for shippment we will send you a covered bank draft and this will include the shipping cost but before we can send the payment to you we will need the payment information from you, such as:

1 Full name to be on the cheque,
2 Address,country & zipcode:
3.Your contact phone numbers:

So when the payment gets to you ,immediately deposit the cheque in your account and when your bank has confirmed and the money is booked on your Bank account ,you will need to deduct your part of the money which is for the bike and send the remaining money to the shipping agent so that they will be able to come over to your place for the pick up of the bike and the other of our total goods.We hope this is clear to you and we hope to read from you soon
w pierwszej czesci tekstu mniejwiecej wiem o co chodzi,ale niezabardzo wiem o co chodzi z tym bankiem i agentem.pomoze ktos???
Suma na czeku to bedzie zaplata za rower + przesylke. Masz sobie wplacic calosc na konto i jak bank potwierdzi ze pieniadze sa, to wyplacic masz sume za przesylke (czyli to co zostanie po zaplacie za rower) i wyslac do tego kto sie zajmuje przesylkami. On przyjdzie do ciebie po rower.
Ta kwota za przesylke bedzie pewnie wieksza niz sie spodziewasz, bo zamowili jeszcze jakies inne rzeczy (nie u ciebie) i ta kwota bedzie wszystko obejmowac.
Bardzo dziekuje za pomoc.Pozdrawiam.
Ja podejrzewam, ze to jest nowa wersja jakiegos 'scamu'.
Dlaczego ktos ma przysylac wiecej pieniedzy niz cos kosztuje?
Jaka ma pewnosc, ze osoba przesle dalej?
Dla mnie to scam.
aha, slyszalam cos o takich, cheque/bankers draft bedzie w banku - osoba przesle dalej czesc nalezaca dla kogos innego - a wtedy sie okazuje ze cheque/bankers draft z jakiegos powodu jest niewazny. Osoba traci pieniadze.
ma przeslac wiecej pieniedzy bo za towar i za przesylke,mam wziasc dla siebie za towar a reszta ma byc dla agenta ktory przyjedzie po przesylke,cos w tym podejrzanego jest?.a co to jest ten chek bankers draft tak dokladniej?logiczne ze jezeli przyjdzie czek i nie bede mogla na niego wyplacic pieniedzy to towaru nie dostana
acha eva74 to nie jest rower tylko motor hihi :)
ano bike to tez motor.
tutaj nic nie jest logiczne - chek zawsze moze byc wycofany przez osobe, i wtedy ty sie zostaniesz bez towaru i bez pieniedzy - i na tym to wlasnie polega.
Nawet kiedy bank wyplaci te pieniadze za check, to w momencie kiedy sie okaze, ze cos nie jest tak, bank bedzie sie domagal swoich pieniedzy.
Ale jak Ty sadzisz, ze wiesz lepiej jak tysiace ludzie, ktorzy juz to przeszli -to napisz nam za pare tyg jak to Ci sie udalo.
terri ja wcale nie twierdze ze wiem lepiej,dlatego tez pisalam na forum zeby sie dokladnie dowiedziec co bylo tam napisane.no ale ani ja ani wy za pare tygodni nie dowiemy sie jak bylo by z tym czekiem,bo sie nie zgodzilam na czek tylko na przelew na konto lub gotowke do reki.ale bardzo ci dziekuje za ostrzezenie :) zato dowiem sie juz jutro co zainteresowani motorem na to ze nie przyjme czeku,jezeli zgodza sie na moje warunki to ok a jezeli nie lub wcale nie dadza znac to znaczy ze ty terri mialas racje,dam znac jutro jak poszlo.jeszcze raz dziekuje za pomoc w tlumaczeniu i ostrzezenie.no to do jutra jak cos papa
witam ponownie.i znowu mam maly problem bo nie wszystko rozumie,ach tenangielski :) pomozecie?? GET BACK IN ENGLISH THIS TIME PLEASE!!

Hello again,
Yes! you are right.Thanks for the mail and also thanks for your understanding. As i have said earlier on, The cheque has been raised and sent out to you in which you are going to recieve on or before next week Thursday.Kindly keep me inform as soon as the cheque arrive.okay? so that i can instruct you on how to go about the remit fund for the shipper, do you understand?.And i guess everything is clear to you now?..

The shipping company money will be added to the cheque and when you have the money, i will tell you how to go about the remaining money for the shipping company, do you understand?

PLEASE NOTE: i will like you to delete the advert of the bike at the mobile.de website and assume the bike is sold to me now ok?
grazia-
gwarantuje ze to przyszlo z Nigerii. Jak tak, to nawet nie trac czasu na takie bzdury - no moze jak chcesz, poszukaj w 'google' - 'Nigerian scams'
terri,nie przyszlo z nigeri tylko z wielkiej brytani no ale poszukalam,poszperalam i znalazlam!faktycznie to jest scam takze szacuneczek dla ciebie :) z tego numeru ip znalazlam chyba z 10 adresow email i liste z numerami ip oszustow i nawt bylo to co za maile oni wysylali!!!normalnie masakra ile oni musieli ludzi wkrecic na kupe kasy.a to chcieli kupic laptopa albo pieska nawet itp.no ale a szczescie tym razem nie trafili na naiwna idiotke,od poczatku mnie z tym czekiem nie pasowalo no i sie jednak potwierdzilo,wystarczylo posiedziec troche przy kompie i sprawdzic.no i pewnie sie troche zjezyli jak odczytali ostatniego maila odemnie(no i nie zarobia sobie niestety jakies 1500 euro na mnie na szczescie!! :)) pozdrowionka dla wszystkich no i uwazajcie komu sprzedajecie
http://crackersunited.com/blog/index.php/2006/08/23/fatasha-ruffin/ znalazlam jeszcze cos takiego ale niebardzo wiem o co w tym chodzi.strasznie duzo tam tego
grazia-
Widze, ze nasi ukochani koledzy z Nigerii (ktorych z przyjemnoscia chcielibysmy poznac) zmienili miejsce zamieszkania...
no i z forum o pomocy w przetlumaczeniu zrobilo nam sie forum o scam ale to jest bardzo ciekawy temat,nadawca maila jest susan [email] .uwazajcie na maile od niej,ale i tak pewnie za chwile bedzie inny adres mail.jeszcze niewiem jak a zagladalas do tego linka wyzej co wyslalam?ponizej dolanczam maile ktore byly wyslame z jej nuHello Seller,
Good day to you...How are you doing??
Am Stephen Gale by name....While i was on my laptop,I cam across a site called terrificpets.com and i found so many dogs in the site.
But i really love that of your's which is available for sale. and i want to let you know that am highly intrested in buying the dog for my son.
So,I want you to tell me the condition of the Dog,How do you feed the dog,The last price,And also some recent pictures of the dog if available.
Your reply will be hightly appreciated.
Hope you do accept a check because i will be paying you by my personal check...as soon as the chdck cleared into your account,then i will have the dog.

Have a nice day..

Stephen.

[email]
meru ip
Hello, I m John by name,So could you mail me back if your Dog is still available for sale and please include the price, present state of health and the reason why you wanna sell it please the picture are very important to me ok ... hit me back directly to my email [email]
a ten ostatni jest uderzajaco podobny do tego ktory ja dostalam :/ Dear seller,
I hereby wish to inform you that i am interested in the purchase from you.I saw the advert on the internet today, Kindly give me your best offer.Will you accept a certified check/money order as payment?I have aclient and colleague of mine who will be ready to send you payment
by post when we both finally agree on terms. If its still available for sale,provide the details
below...
YOUR NAME...........
ADDRESS FULL .....
TEL. NUMBER.........
LAST PRICE...............
Regard
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia