egzamin dla pilotów wycieczek

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś posida jakieś materiały do egzaminu z angielskiego dla pilotów wycieczek zagranicznych, a może ktoś zdawał i może podać przykładowe pytania, opisać stopień trudnośći czy coś:)))))) Please. Zdaję 29 czerwca w Katowicach, a oprócz listy książek (których i tak nie posiadam), ogólnego opisu i ogólnej znajomośći języka angielskiego na poziomie FCE nie bardzo wiem do czego ręce włożyć. Oni tu piszą o wyrazeniach handlowych i używanych w turystyce. Ale to bardzo ogólne. Jednym słowem POMOCY
hej czy mozesz mi napisac cos o tych egzaminach? mieszkam w katowicach i w sumie zastanawialam sie nad czyms takim. kto to organizuje, za ile i gdzie :) bede wdzieczna za informacje
jeżeli intersuje cię egzamin na pilota wycieczek, po ukończonym kursie najczęściej organizator sam kieruje na egzamin, a przynajmniej tłumaczy co należy zrobić. Jeżeli nie to o wszystko należy pytać w Urzędzie Wojewódzkim. Potem należy zdać egzamin w Urzędzie Wojewódzkim właściwym dla miejsca zamieszkania (chyba) bez względu na to gdzie odbywał się kurs. Jeżeli masz jakiś certyfikat potwierdzający znajomość języka to po otrzymaniu licencji pilota wycieczek zagranicznych znajomość języka jest wpisywana do legitymacji, jeżeli nie masz certyfikatu musisz zdać taki egzamin przed komisją w Urzędzie Wojewódzkim właściwym dla miejsca zamieszkania. To etap na którym ja jestem. Egzamin taki kosztuje 76 zł. Należy złożyć podanie w Urzędzie Wojewódzkim (w Katowicach na 2 piętrze, ale można się wszystkiego na dole dowiedzieć). Do podania koniecznie należy dołączyć znaczek skarbowy za 5 zł. informacja o egzaminie przychodzi pocztą, na miesiąc przed planowanym egzaminem. Najpóźniej tydzień przed egzaaminem należy dokonać wpłaty i albo osobiście dowieźć kwit albo przesłać go faxem. Podają numer. W przypadku przesłania faxem oryginał przynieść na egzamin. No i to tyle. Pzdr
Cześć!Ja zdawałam ten egzamin w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.Jest pisemny i ustny.Poziom jest taki FCE.Pamiętam,że w pisemnym jednym z zadań był napisanie listu gdzie trzeba było kilka wątków poruszyć dotyczących reklamacji wycieczki.Było tez zadanie z tekstem i potem pytania do niego.Nic specjalnie trudnego jak dla mnie.Teraz mam CAE i bede zdawac CPE.Na ustnym losowałam pytanie i było np.Co byś powiedział turyscie ktory chce sie zatrzymac na postoj choc był postoj dopiero co.Ogolnie mowiąc ustny przeszli chyba wszyscy bo był po pisemny.Pisemny oblała jakas połowa.

« 

FCE - sesja letnia 2004

 »

FCE - sesja letnia 2004