Can anybody tell me?

Temat przeniesiony do archwium.
What are the images associated with British popular culture?
Thanks in advance....
.... hmmm
beckham i pozostale Spice Girls :-)
reality TV shows
w GB reality showy sa az tak popularne?
...ano sa...
reality:
Big Brother (wersje z szarakami i z celebrities) , I\'m a celebrity \'Get me out of Here!\'

quizy i inne:
Who Wants to be a Millionaire, Weakest Link, Stars in Their Eyes i inne Pop Idole

comedy series: Office, The Royle Family i kupa innych

poza tym: ogladanie pilki noznej (kobiety, dzieci i faceci), puby... zaklady na wyscigi konne

szal na DIY (w domu i ogrodzie) po serii programow: Changing Rooms i Ground Force...
zapomnialam dodac:
fijol na punkcie gotowania - tez pod wplywem TV

+ biografie (mam na mysli wydawanie ksiazek) - komus sie porzadnie beknie - oj zaraz biogrfia opisujaca to osiagniece...

+ ze sportu: krykiet (biernie), toche golf (tez czynnie - chlopaki sobie \"pukaja\" to tu to tam)... nie bede wypisywac o teatrach/muzyce bo to wszedzie tak samo (PL/FR/GB) = zawsze jest

mam nadzieje, ze cos z tego co napisalam sie przydalo... :)
Jesli o music stars\'y chodzi to jeszcze Eltn John, Beatlesi, Oasis, Radiohead, U2...to tyle co mi przychodzi do glowy :)
hej mg Beckham i Vctoria Spice girl to tak, ale pozostale spice girl to juz od lat 90 nie sa na czasie.
I am indebted... Thanks a lot....
hm... .ehh... ale, czy to na pewno jest odpowiedz na temat? Czy \"images\" to raczej nie chodzi o \"modele\" ludzi i zachowan, kogo sie nasladuje itp?
to chodzi o \"role models\"?
eh, nie wiem. moze troszke bardziej o wplywy subkultur, tak jak u nas: skejci, dresiarze itp.. oni sa juz czescia pop culture tak mi sie wydaje... jest cos takiego w GB?
no ale role models tez! pewnie... moglabys skrobnac kilka zdan na ten temat? bylbym wdzeiczny
;) przynajmniej kilka aktualnych w GB role models... niezmiernie bede uradowany
Hej Rita, no tak do konca to nie jest zle z reszta Spice Girls. Co rusz jedna albo druga probuja sie wybic i tak na prawde wychodzi im to o wiele lepiej niz Victorii ;o) Geri Halliwell sie ciagle udziela (albo \"tworczo\" albo promujac kolejny \"lifestyle\"), Emma Jak-Jej-Tam produkuje cos od casu do czasu. Victoria dawno dala za wygrana (jedno fiasko za drugim) i zadowala sie statusem Mrs Beckham :o)
Hmmm, \"role models\" powiadasz... z tym bedzie ciezej bo ja juz z nich wyroslam ;o) i nie obracam sie w srodowisku gdzie ludzie stawiaja sobie innych (=slynnye postacie) za wzorce. Zalezy od srodowiska, np. mlodzi fani pilki noznej (mam na mysli obie plcie) wzoruja sie na idolach, czy to Beckham (film \"Bend it like Beckham\") czy inny pilkarz. Beckham jest wybitnie wplywowa postacia (przynajmniej byl do niedawna jak gral w ManU, +duza zasluga mediow). Wystarczy sobie przypomniec co sie dzialo kiedy David zmienial styl uczesania. Slynny jest przypadek kiedy mial jeszcze dluga grzywe (w tym czasie sie zareczyl z Victoria). Wiekszosc facetow (nie koniecznie fanow ManU) walila do salonow fryzjerskich. Pewnego dnia, ManU gral, trybuny wypelnione \"Beckhamami\"... No i David wychodzi na boisko....obstrzyzony niemalze na zero! Ale byly jaja! Gazety mialy uczte! Z ubiorem jest podobnie. Ale to sie tyczy nie tylko pilkarzy. Zalezy kto kogo sobie obierze za \"wzor\". Ponoc media zaczely kreowac (z Davida znowu) wzor ojca, taki co sie dziecmi opiekuje w rownym stopniu co matki (przewija, karmi, odprowadza do szkoly i takie tam duperele).
Spice Girls z kolei wykreowaly (wylansowaly?) \"girl power\" - na tyle, ze wpisali to okreslenie do slownikow.

Uff... to tyle na razie, moze ktos cos doda... :o)
U2 raczej nie, bo to jest zespół z Irlandii, więc z kultura brytyjska ma niewiele wspólnego. To samo sie tyczy wykonawców takich jak: Sinead O'Connor, "The Cranberries", "The Corrs", "Simple Red", "Black 47" czy.... "Westlife" (ble!)

dodałabym zespoły: "The Clash", "Sex Pistols", "Bush" (to prawda - Bush to angielski zespół, choć "graja po amerykańsku" i to może czasami zmylić), "Travis", "The Verve", "The Police" -> a teraz Sting, oraz George Michael, Elton John, Beck, Kate Bush, David Bowie, Eric Clapton, "The Animals", "Bee Gees", "Black Sabbath", "Pink Floyd", "Led Zeppelin" i naprawdę wiele, wiele innych! Ogólnie - moim zdaniem - Wielka Brytania to kraj, który "wydał na swiat" największą ilość znakomitych zespołów i liczących sie muzyków.
Do wyjatków nalezą moze wymienieni przez was wcześniej Spice Girls i Oasis - jakoś nie przepadam...
Temat przeniesiony do archwium.

 »

FCE - sesja letnia 2004