Która półkula mózgowa pracuje?

Temat przeniesiony do archwium.
Nie ma nic wspólnego z angielskim, ale dla rozrywki ( i trochę z ciekawości ):

http://fajnelinki.net/8.html

Ja widzę w obie strony. Zmiany następują co kilka sekund.
Ja widzę tylko w prawo. I jakoś nie moge zauwazyc zeby w lewo sie poruszala... :|
Ciagle zgodnie ze wskazowkami zegara.... jak dla mnie
>Ciagle zgodnie ze wskazowkami zegara....

Zmienia kierunek. Co kilka sekund. A co ciekawsze - zależy też od przeglądarki: na Mozilli Firefox pani tańczy szybko i musi wykonać 7-8 obrotów w jedną stronę, by potem zmienić kierunek; na IE, pani porusza się bardzo wolno i niejednokrotnie już po wykonaniu półobrotu zmienia kierunek.
A ja nadal widze, ze obraca sie tylko zgodnie ze wskazowkami zegara (caly czas patrze na stopy/nogi).
Predkosc w obu przegladarkach sie rozni, ale nie kierunek obacania sie tej pani... ;)
>Predkosc w obu przegladarkach sie rozni, ale nie kierunek obacania
>sie tej pani... ;)

Znaczy, możesz bez żalu oddać komuś innemu lewą półkulę - u Ciebie ona nie pracuje ( jeśli wierzyć temu co napisali ).
Pakk, chyba uzywamy bardziej prawej polkuli, ale to nic zlego bo to ona wlasnie odpowiada za postrzeganie przestrzenne...
No ja czytalem, ze owszem lewa jest bardziej "logiczna" ale w zaleznosci od aktywosci uruchamia sie jedna badz druga nie ma sztywnych podzialow..... ponadto ja raczej slyne z logiki i racjonalnemu podejsciu wiec to, ze ona u mnie nie pracuje odpada.... ;)
Oni napisali, ze wtedy bardziej pracuje prawa polkula - zatem (miejmy nadzieje) lewa tez troche pracuje i sie przydaje ;-).
racjonalnego podejscia... literowka
>ponadto ja raczej slyne z logiki i
>racjonalnemu podejsciu wiec to, ze ona u mnie nie pracuje odpada....

No to tak jak u mnie :-)
>ponadto ja raczej slyne z logiki i
>racjonalnemu podejsciu wiec to, ze ona u mnie nie pracuje odpada....

A jak jest z:

- rozpoznawaniem osób
- rysunkiem
- odnajdywaniem drogi?

Pytam z ciekawości, bo ja niby powinnam używać lewej a prawej wcale ( biorąc pod uwagę "naukowe" podziały ), a tu mi wychodzi, ze obie pracują ( nie jest powiedziane jak wydajna jest ta praca, ale w to wolę się nie wgłębiać ).
W lewo i nie chce inaczej.
>W lewo i nie chce inaczej.

A ja już doszłam do tego, że mogę zmieniać sama z własnej woli kierunek.
To moze ty powinienes grac w "heroes" (film), ja tam moge sie skupiac ile sie da i nic... ;(
>ja tam moge sie
>skupiac ile sie da i nic... ;(

Tobie się wydaje, że jesteś skupiony:

>>doszłAm do tego

>powinIENEŚ
U mnie:

>- rozpoznawaniem osób
bez problemow

> - rysunkiem
daaaleko ponizej przecietnej

> - odnajdywaniem drogi?
bez problemow
>>- rozpoznawaniem osób
>> - odnajdywaniem drogi?
>bez problemow

Podobno odpowiada za to prawa półkula.
Następnym razem jak znowu kogoś nie rozpoznam będę się tłumaczyć uwiądem prawej półkuli
Ja już tak od dawna się tłumaczę. Naprawdę. Mam duże trudności w zapamiętywaniu osób, rysunek - zawsze na trzy ( bo mi chyba nie chciano stawiać dwójek ) a jak wyjeżdżałam sama na przejażdżki do lasu, to o powrót z reguły martwił się koń - oddawałam wodze i zawsze odnajdywał drogę.
dla mnie pani ciągle obraca się w prawo, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. odwrotnie , ani rusz :-) .. przy okazji zauważyłam, że pani ma całkiem niezła figurę :))

>a jak wyjeżdżałam sama na przejażdżki do
>lasu, to o powrót z reguły martwił się koń

hehe, u mnie to musiałby się martwić któryś z tych koni pod maską :-)
U mnie pod Firefoxem pani zmienia kierunek obrotów co kilkanaście sekund.
>hehe, u mnie to musiałby się martwić któryś z tych koni pod maską :-)

E tam, ja pisałam "za moich czasów", teraz to się używa takiego ustrojstwa jak: GPS.
.. przy okazji zauważyłam, że pani ma całkiem niezła figurę :))



A myslalem, ze takie rzeczy to zauwazaja tylko faceci, a panie nawet jak zauwaza to przemilcza.... ;))
Ha! dziś jak się skoncentruję to macha nogą w prawo i w lewo, ale pełnego obrotu w druga stronę nadal nie chce zrobić
Ty się może tak nie koncentruj, może jak będziesz wyluzowana to będzie lepiej. Komuś pomogło gdy zaczął sobie przypominać ciąg liczb pierwszych ( czy może Fibonacciego ). Jeśli to nie zadziała zostanie jeszcze "Oda do młodości"...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Zagranica

 »

Pomoc językowa