SKANDAL !!!

Temat przeniesiony do archwium.
W mojej szkole językowej na początku roku wpłaca sie wpisowe, która to kwotan ma być odliczana przy koncowej racie. Kiedy chciałem zaplacic mialem przygotowana w portfelu kwote pomniejszona o ta kwote wpisowego. Co sie okazalo, szanowna pani powiedziala , ze mi nie moze odliczyc tej kwoty z powodu nieterminowosci wplat . Przeanalizowalem terminy platnosci, okazalo sie, ze na kazdej fakturze bylo termniowo . Wyjatkiem byly trzey ( z 10), byl przedluzony termin, ale to o kilka dni. Moje trzy pozniejsze o raptem 3 - 4 dni wplaty byly spowodowane niemoznoscia zaplacenia w terminie bo :
- W pierwszym wypadku mial wplyw okres ferii i szkola byla zamknieta.
- W drugim termin i trzecim przypadku termin platnosci wypadl w czasie swieta, weekendu, kiedy nie mozna bylo kwoty uiscic. Kwoty te zostaly niezwlocznie zaplacone w dniu zajec o cztery dni pozniej.

Szkola stara sie robic swiecie przepisowa, a w zasadzie taka nie jest , bo nasze grupy zgodnie z umowa mialy byc 8- osobowe, a bylo 10 osob, Poza tym nagminne spoznialstwo sie wykladowcow skracalo zajecia od 10 do 15 minut. Uczniowi natomiast robi sie wyrzuty z powodu 3 spoznionych o pare dni faktur i chce sie odebrac cala znizke ! Czy ta znizka nie byla czasem wyimaginowanym chwytem reklamowym !? O ile mnie pamiec nie myli to jest cos takiego jak mozliwosc przedluzenia terminu, jezeli wypada jakies swieto lub wolne. Poza tym nawet telekomunikacja, czy znany \"Rethmann\" lub inni nie nakladaja takich kar za kilkadniowe spoznienia.

Co o tym myslicie ?

Czy szkola taka ma racje ?

A jesli teoretycznie maja racje to ja tez moge roscic pretensje z powodu nieregulaminowej ilosci osob w grupie oraz nagminnego spoznialstwa rektorow.
life is brutal
Musisz cos z tym zrobic! to jest zwyczajne chamstwo, dobrze by bylo gdybys powiedzial jaka to szkola, zeby przestrzec innych uzytkownikow.

>A jesli teoretycznie maja racje to ja tez moge roscic pretensje z
>powodu nieregulaminowej ilosci osob w grupie oraz nagminnego
>spoznialstwa rektorow

najlepiej idz do dyrektora, i zrob afere.
To jest chamstwo, samowolka i nacianie klienta według mnie. Jak mi nie przyznają racji tobede roscic pretensje z powodu nieodpowiedniej liczby osob w grupie. Bylo 10 a zgodnie z umowa ma byc 8 + spoznialstwo lektorow. Jak chca byc tacy przepisowi to ja tez taki bede :D
Podam dane tej szkoły tylko wtedy jak do srody nie ustasunkuja sie do mojej racji. Jezeli chodzi o szefostwo to jest bardzo mile. Sekretarka natomiast jest zona jednego z szefow ( Szkola jest spolka cywilna ). Szefowie sa bardzo mili i mysle , ze sie ustasunkuja, natomiast jesli zoneczka jednego z szefow namowi go do odrzucenia mojej prosby to wowczas wygarne im ta przeladowana liczbe osob w grupie i spxnialstwo.
Co to za szkola??? W mojej takich cudow nie bylo. Wiec tak: jesli otrzymales/as regulamin, w ktorym jest napisane o tym, co sie dzieje z Twoim wpisowym, m.in. o tym zaliczeniu na poczet ewentualnych odsetek za nieterminowe wplaty, to \"po ptokach\". Bo powinno sie czytac, co sie podpisuje, czy tez dostaje. Jesli nie to jest cos takiego, jak biuro ochrony konsumenta, gdzie mozna cos takiego zglosic. I tak do konca nie jestem przekonana, czy ta praktyka nie podpada pod niedozwolone klauzule w obrocie konsumenckim.
Co do odsetek, to jesli termin platnosci przypada w niedziele lub swieto (dzien wolny od pracy) to termin platnosci przesuwa sie automatycznie na pierwszy dzien \"pracujacy\". UWAGA: sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy.
Mam nadzieje, ze cokolwiek to da.
Zycze powodzenia w dochodzeniu swoich praw.
Aga
Slyszalem od znajomych o takich incydentach w wielu szkolach i niestety, prawda jest taka, ze w prywatnej szkole jest praktycznie samowolka i nie ma skutecznego srodka odwolawczego... Co ci pozostaje to dokladnie przeczytac umowe/regulamin, zakreslic artykuly, w ktorych mowa o terminie i wraz ze swoim uzasadnieniem od razu pojsc tak jak tu juz ktos napisal do dyrektora czy kogos z \'kierownictwa\'. jesli szkola rzeczywiscie byla zamknieta w deadline\'y na wplate, to twoje szanse relatywnie rosna. a i zobacz czy nie masz jakies klauzuli odnosnie tych przekroczen liczebnosci w grupach... moim zdaniem moglbys nawet probowac odzyskac kase za caly kurs gdyz jedna ze stron umowy nie dotrzymala zobowiazan... to tyle tych moich wypocin, 3mex i powodzenia ;)
Dziękuje za opinie i sugestie, czekam na następne wpisy.
Napisz jaka to szkoła i gdzie sie znajduje, plisssss
a może wypiszmy szkoły które zachowują się w ten lub w podobny sposób. osobiście mam zastrzeżenie do The Tower
Ja wpisalbym odpowiedni komentarz w bazie szkol na stronie Lukara, niestety szkola ta tam nie figuruje. Jezeli natomiast jutro szanowna pani pseudo sekretarka nie bedzie chciala odliczyc mi naleznej kwoty to sprawe naglosnie w internacie i u znajomych oraz potencjalnych odbiorcow. Slyszalem kiedys w telewizji, iz jeden zadowolony klient sprowadzi kilku nowych klientow, natomiast jeden NIEzadowlny usunie 1[tel].
Pomyslec ze kilka miesiecy temu chcwalilem ta szkole i polecalem znajomym ( wowczas patrzalem przez palce na nieregulaminowe grupy i spoznialstwo lektorow, niestety jak oni mi wypominaja kilka dni spoznienia to ja tez zaczne roscic pretensje) Prawdopodobnie bede wnioskowac o czesciowy zwrot kosztow kursu poniewaz szkola nie dotrzymala umowy, w ktorej wyraznie jest okreslone , ze na tym kursie ma byc 8 osob. Dzis w radiu slyszalem jak podrozni wygrywaja sprawy kiedy sa oszukanie i dostaja gorszy niz w umowie hotel lub odleglosc do plazy jest wieksza. W moim przypadku widnieje podobna sytuacja tyle , ze tu mamy szkole a nie agencje turystyczna.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja letnia 2004

 »

FCE - sesja letnia 2004