pytanie o obóz językowy

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytako. W te wakacje jadę na obóz językowy do Tczewa (koło Gdańska) I moje pytanie brzmi, czy ktoś się orientuje w jakim charakterze może być ten obóz, czy on będzie oparty tylko na ciągłych rozmowach po angielsku? Jesli ktoś jest zoorientowany, to prosze o kilka słów na temat tego typu obozów. Dzieki
Jeśli to obóz międzynarodowy, ciągłe rozmowy po angielsku gwarantowane. Jeśli uczestniczą w nim tylko Polacy, prawdopodobnie angielski ograniczy się do codziennych lekcji - kilka godzin dziennie. Wszystko zalezy natomiast od konkretnego obozu! Jeśli gdzieś jedziesz (zwłaszcza, jeśli byłby to obóz płatny), koniecznie dowiedz się wszystkiego wcześniej - zadzwoń, poproś o jakieś ulotki, idź osobiście do szkoły/biura podróży etc. Muszą Ci powiedzieć!
Jezeli jest to oboz oragnizowany przez UNESCO to moj kolega byl tam rok temu. Z tego co mi opowiadal to byl bardzo zadowolony. Podobniez ma sie jakiegos nauczyciela swojego (zazwyxczaj ameryknina) i chodzi sie na niego na lekcje. Oprocz tego trzeba sie zapisac na dowolne zajecia sportowe. Na poczatku obozu jest przpeprowadzana rozmowa kwalifikacyjna lub test , dzieki ktoremu ejstes dobrany do grupy. W weekendy jezdzi sie na wycieczki. Moj kolega byl chyba na jkiejsc gorze i w Gdansku. Nakoniec obozu tanczyly oni poloneza i w ogorl mowil ze bylo zarombiscie. Co do picia to mozna chclac do woli. O ile sie n ie myle na jednej z tczewskich szkol ( chyba jakas zawodowa) sa zdjecia i jest krotki opis poprzednich obozow. NA koniec obozumozna bylo kuopic plytre ze zdjeciami z obozu i filmem, ktory nakrecil jakis wynajety fotograf. Podsumowujac obuz ten jest ZAROMBISTY ( przynjmniej on tak twierdzil).]]


pozdr

tmk
Hej, dzięki za te informacje, a obóz organizowany jest przez UNESCO. Pozdrawiam Łucja
Tomek, mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie:) Czy nie orientujesz się na jakim poziomie jest ta rozmowa kwalifikacyjna i czego ona dotyczy? Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Łucja
Oj niestety ale nie mam pojecia o czym jest ta rozmowa. Zapytam sie kolegi i wkrotce dam Ci znac ( o ile powie mi)

pozdr
Wielkie dzięki, czekam z niecierpliwością na odpowiedź:) Pozdrowionka dla Ciebie. Łucja
Heya! Tyle sie naczytałam o tym obozie, że chętnie bym sie wybrała ;) zarzućcie jakimis inf. na ten temat, może jakimś linkiem czy czymś... Z góry wielkie dzięki! Pozdrówki!
Niestety ale musze Cie rozczarowac Martusia, poniewaz na ten oboz moga jechac osoby ktore chodza do szkol zrzeszonych w UNESCO. Wiec jezeli nie chodzisz do takiej szkoly to nici z wyjazdu.

pozdr

tmk

P.S>Dzis zapytam sdie tego chlopaka co byl;o na egz. :-)
nie wiesz, czy na ten obóz można się jeszcze zapisać i ile on kosztuje i w ogóle ile trwa itd.?
Echh szkoda :/ no coz, to szukam dalej... pozdrowki i dzieki za odzew :)
Jezeli chodzisz do liceum, ktore jest zrzeszone w UNESCO, to zapytaj sie swojego nauczyciela od ang. o to. Watpie, ze beda jeszcze jakies wolne miejsc, bo na szkole zwykle przychodzi tylko ok 6 miejsc.

pozdr

tmk
Nio Tomek zawodzisz mnie:) Ja w dalszym ciągu czekam na informacje na temat rozmowy kwalifikacyjnej. Mam nadzieje, że skrobniesz mi kilka słów. Pozdrawiam Łucja
Sorki Lucjaczek ale polkucielm sie z tym gosciem i obecnie nie utrzymuje z nim kontaktu. Wiec chyba beda nici z tego

pozdr

tmk
Nie ma sprawy, jakoś się obejdę smakiem:) Pozdrawiam Łucja
Właśnie ja też chciałabym dowiedzieć się co nieco o tym obozie. czy jest organizowany dla całej polski?Jest jakiś podział na turnusy?Koniecznmie chciałabym sie dowiedzie ile taki obóz kosztuje.Bardzo prosze o odpowiedź na moje pytania. Ja natomiast słyszałam, ze jest to obóz tylko dla osób które chodzą do liceum. A i czy mozna jeszcze sie na niego zapisać?
Właśnie ja też chciałabym dowiedzieć się co nieco o tym obozie. czy jest organizowany dla całej polski?Jest jakiś podział na turnusy?Koniecznmie chciałabym sie dowiedzie ile taki obóz kosztuje.Bardzo prosze o odpowiedź na moje pytania. Ja natomiast słyszałam, ze jest to obóz tylko dla osób które chodzą do liceum. A i czy mozna jeszcze sie na niego zapisać?
Oboz ten jest organizowany jak juz pisalem tylko i wylacznie dla szkol zrzeszonych w UNESCO. Koszt takiego obozu zalezy od zarobkow rodzicow. Im sa one mniejsze, tym mniej sie placi. Zwykle szkola dosatje kilka ofert (np. Tcczew, Gorzow wielk, Torun), ktore sa w roznych terminach. Niestety obawiam sie,ze juz za pozno na zgloszenie sie, chyab ze ktos zrezygnowal lub zostaly jszcze olne miejsca w szkole. Pierwszy turnus zaczyna sie chyba 30 czerwca. ale sa tez pozniejsze terminy.


pozdr

tmk
EJ walsnie wiesh moze cos na temat takich obozow miedzynarodowych, typu kto oprocz polakow na nie jezdzi, gdzie sa orgaznizowane i mniejwiecej ile kosztuja... ja chce za rok jechac na taki bo teraz to troszeczke zapozno... ale zawsze mozna pomyslec co bedzie za rok
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja letnia 2004

 »

Studia językowe