Jak jest w angielskiej szkole?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć!
Jestem Robert, mam 17 lat i chodzę do 2 klasy liceum.
Możliwe, że po wakacjach będę mieszkał i uczył się w Anglii. Nie jest to jednak pewne w 100%.
Niestety, nie mam zielonego pojęcia o edukacji w tym kraju, nie wiem jak jest w tamtejszych szkołach... Krótko mówiąc jestem zielony.
Wiecie może jak jest w tamtejszych szkołach? Mam na myśli np. przerwy, o której się zaczyna/kończy lekcje, czy są jakieś kółka, ile semestrów, kiedy egzaminy itd. Oczywiście interesuje mnie odpowiednik polskiej 3 klasy liceum.
Bardzo proszę odpowiedzi, z góry dziękuję i pozdrawiam.
Majac 17 lat - to najlepiej zacznij studiowac 'A' levels - ktore, jak dobrze zdasz pozwola Ci isc na studia. Mysle, ze umiesz ang mniej wiecej FCE albo wyzej.
Moze lepiej zdac mature w Polsce i wtedy starac sie na studia w UK.
A o systemie edukacyjnym w UK - to poczytasz na duzo portalach.
Dzięki ;)
Jeszcze jedno pytanko, na jakich portalach można o tym poczytać? Proszę o podanie stron ;]
Pozdr.
>>>na jakich portalach można o tym poczytać
Chyba sam umiesz wpisac na google 'education system + GB' czy ja naprawde wszystko musze Ci podawac na talerzy. Czy juz slowo uzywac swojego 'initiative' nie istnieje dla Ciebie.
oczywiście że umiem sam szukać, ale z tego co słyszałem podobno często podawane są błędne informacje o angielskich szkołach, dlatego myślałem że ktoś kto się uczy w UK mógłby mi sam opowiedziec.
ps.: nie musisz tak się złościć ;)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia