won\'t - 1 wyraz czy 2? pomocy!

Temat przeniesiony do archwium.
Zawsze wydawało mi sie, że skróty liczą się jak dwa wyrazy. Tak zawsze były liczone w przekształceniach, ale w jednym z przykładowych testów na tej stronie do wypełniania blanków prawidłowa odpowiedź jest : won\'t.
teraz juz nie wiem jak podchodzić do przekształcen i blanków.
pomóżcie.
won\'t = will not -> dwa wyrazy napewno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
won\'t jest dwuwyrazowe, will + not, poodniez couldn\'t, wouldn\'t, ain\'t itd itd. Jesli masz watpliwosci to nie pisz skrotami ;-)
tak mi sie wydaje ze oni jako brytyjczycy raczej ain\'t nie toleruja..tak jak wanna..gonna..gotta..
rozwieje wasze watpliwosci!!! co do won\'t to roznie sie to ocenia, w roznych ksiazkach roznie mowia ale can\'t to z pewnoscia JEDNO slowko bo CANNOT - to sie pisze razem jako wyjatek!
ej, nie chodzi o to, że to Brytyjczycy. Amerykanie też nie tolerują na egzaminach \"ain\'t\", \"gotta\", itp. To jest mowa bardzo potoczna i nic więcej. Na żadnym oficjalnym papierku to nie przejdzie.
can\'t można napisać can not - ale o wiele częściej używane jest cannot :)
won\'t to na pewno dwa wyrazy
zalezy jaki rodzaj pisma, oficjalne to nie ale w wypracowaniu typu opowiadanie jak najbardziej... Sa po prostu wyjatki, sorki ze nie skonkretyzowalam ;-(. Poza tym mozna sie spotkac z tekstami na reading (np. IELTS) ze bedzie tekst ze slownictwem american english, bo tekst bedzie pochodzil z takiego zrodla, rzadko sie to zdarza ale sie zdarza.
heheh, jako ciekawostke podam ze kilka razy mialam okazje spotkac sie z pismami urzedowymi, scisle mowiac pismami prawnikow (ludzie wyksztalcenie i wydawac by sie moglo wladajacy jezykiem angielskim plynnie bo to ich jezyk narodowy) ktore byly tak najezone bledami zarowno w spelling jak i gramatycznymi i wszelkimi dostepnymi molziwymi ktore nawet ja, osobnik ktorego pierwszym jezykiem jest polski zauwazyl ;-) . Wiec to tyle na temat tego co przejdzie a co nie.
Ale na egzaminach radze pisac jak najlepiej potraficie w poprawnym stylu ;-)
Jestem nauczycielem i won\'t to na sto procent dwa słowa, podobnie jak can\'t
nauczyciel ?
juz na egzaminie z FCE mozna spotkac takie pytanie i tam jasno jest okreslone ze uzycie tego rodzaju skrótu dla dwóch wyrazów powoduje utworzenie jednego wyrazu
ten skrót stanowi jeden wyraz.
ja to jestem pewien ze to sa dwa wyrazy na 10000%
to są 2 razy na 1[tel]% :DDDDD i tyle :)
wan\'t jest to zlozenie. will not sa to dwa wyrazy jednak jesli zastosujemy skrot wan\'t wtedy traktujemy to jako jeden wyraz... no jest jeszcze wont=przyzwyczajenie (na pewno jeden wyraz ale to chyba nie o to Ci chodzilo)
słuchajcie, a jak to jest ze słówkami typu \'a\' lub \'the\'? Są liczone jako osobne słowa na FCE/CAE/CPE?
articles są również liczone jako słówka. :DD
Temat przeniesiony do archwium.

 »

FCE - sesja letnia 2003