korepetycje- jak zaczac?

Temat przeniesiony do archwium.
31-33 z 33
| następna
Nauczanie dzieci to bardzo skomplikowana sprawa. Poczytaj najpierw trochę fachowej literatury, zrób jakiś kurs, bo z takimi pomysłami jak z tą fonetyką zrobisz tylko dziecku krzywdę. Teaching Young Learners rządzi się swoimi własnymi prawami i trzeba dużej wiedzy i przygotowania, bez tego to po prostu nieodpowiedzialne.
no właśnie.. mam propzycję nauki takiego małego dzieciaczka z pierwszej klasy... uczy się dopiero pisać i czytać.. co z tym fantem robić? zero pisania ? tylko mówienie, spiewanie itp.? mam nawet fajną książeczkę z wyklejankami do nauki słówek, ale nie wiem czy przyda się to do nauki tego dziecka...
Tak sobie czytam Wasze porady i macie racje....! :> Od około dwóch lat ucze chłopca 10 letniego, w tym roku też dwóch 9 letnich. Bazuje na English Together i Magic Time, nie robimy jeszcze gramatyki, dużo czytamy(bajek np), mówimy, uczymy sie wierszyków i piosenek, piszemy prostsze wyrazy. Ten 10latek umie samodzielnie zapisać dużo rzeczy, młodszy chłopiec nie pisze jeszcze dobrze więc w jego przypadku pisanie odkładamy na później i zajmujemy sie mówieniem i zapamiętywaniem słówek.
Jeśli chodzi o dziecko z I klasy to wydawało by sie, że najlepiej by było nie kazać mu od razu pisać(skoro nie potrafi dobrze po polsku nawet), zacznij od mówienia. I czytaj mu bajki ! Takie pisane dla najniższych poziomów, najprostszym językiem, ważne zeby dziecko osłuchało sie z angielskim. Nawet jesli nie bedzie rozumiało poszczegolnych wyrazow.
Pozdrawiam serdecznie,
-jola.
31-33 z 33
| następna

« 

Studia językowe