rozmowa kwalifikacyjna na arabistykę

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym w przyszłym roku zdawać na arabistykę na UW, lecz trzeba tam przejść rozmowę kwalifikacyjną. Wiecie może jak to wygląda, o co pytają, i z czego trzeba się przygotować? Z góry bardzo dziękuję :)
Salam! Planuje coś podobnego więc możemy się połączyś w \"bólu\". Już niewiele czasu zostalo a moje wiadomości na tematy zw. z krajami arabskimi są naprawdę szczątkowe...O ironio! Równolegle chciałabym zdawać na japonistykę - a słyszałam że na UW na jap. najchętniej przyjmowaliby po skończonej jap. Mam nadzieję że tak nie jest z arabistyką...Ale jednocześnie konkurencja będzie ostra tak więc wymagania mogą być, jak mówią studenci sinologi na UAM, niczym zjazd z Czomolungmy na rowerze bez trzymanki. Ale damy radę, jak nie ja to chociaż ty. W każdym razie chyba wypadałoby sie zabrać za wkuwanie podanej literatury. Mam pyt. co cię najbardziej w tym interesuje? Pozdrawiam!!
Ze mną jest podobnie - stosunkowo niedawno przyszło mi do głowy, by zdawać na ten kierunek i w ogóle nie zaczęłam się jeszcze przygotowywać. Też myślałam o japonistyce, ale zniechęcił mnie kolega, który twierdzi, że na japonistykę na UW jest 75 osób na miejsce, więc jeśli to prawda, nawet nie będę tak startować. Chciałam też iść na sinologię, ale na stronie UW jest podane, że będą sprawdzać uzdolnienia plastyczne - akurat w tym względzie nie mam się czym popisać, więc też rezygnuję.

Najbardziej mnie ciągnie do samego języka. Ma dla mnie w sobie coś takiego melodyjnego, serio. Po drugie, sama kultura. Zaczęło się już w sumie w dzieciństwie, kiedy się zaczytywałam w Baśniach z Tysiąca i Jednej Nocy :) Później na coś związanego z tym obszarem językowym trafiałam raczej przypadkowo, nigdy nie myślałam, by z tym wiązać przyszłość, ale zawsze mnie to interesowało.

Tak przy okazji zapytam - nie sądzisz, że płeć może być akurat na arabistyce pewnym utrudnieniem?
mogę prosić jakieś namiary na was? bo mam kilka pytań... bo chciałabym się też wybrać na podobny kierunek, ale dopiero za kilka lat... mój e-mail: [email]

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa