Które zdanie jest poprawne?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, mam pytanie czy któreś z tych zdań jest poprawne?

Chodziło o tłumaczenie zdania
: Kocham Mojego Wariata

* "I love my loony man",
* "I love my loony"

Jest to potrzebne do prezentu dlatego chciałabym aby było poprawnie gramatycznie.

A może jest inne słówko odpowiednik -Wariata ale w sensie pozytywnym a nie np. madman.

Z góry dziękuję za pomoc
bez man wydaje mi się bardziej jadalne
moze 'fool' ale tez bez slowa 'man'
fool to raczej głupek więc tutaj zabardzo nie pasuje wg mnie ;)
>>fool to raczej głupek ...raczej to znaczy co? mniej wiecej? no to jakie jest odpowiednie slowo w jez. polskim?
...slowo 'fool' w jez. ang. dla nativow ma calkowite inne konotacje, jak slowo 'glupek' dla Polakow.
raczej a nawet napewno, wiesz doskonale w jakim kontekście jest używane to słowo w filmach, muzyce bądź w życiu codziennym, przede wszystkim nie jest to słowo o pozytywnym znaczeniu, zawsze wrzucają je do kontekstów, które nie wiążą się z pozytywnymi treściami, dlatego wg mnie jest tutaj nieodpowiednie, dlaczego nie może poprostu użyć słowka 'crazy' ? szalony, zwariowany, oczywiście tutaj z dodaniem 'man' ;)
tak, zgadzam sie ze w Polsce slowo 'glupek' ma negatywne konotacje. A napisz mi teraz jakie ma konotacje w UK ang. slowo 'fool'.
dokladnie takie same, spedzilem tam 4 lata ;)
Podoba mi sie wersja z loony, bez man. A tak w ogóle, może w angielskim nie ma słowa, które znaczy 'wariat', ale z tym ciepłym odcieniem, który mamy np. w takim monologu:
Kupiłeś mi ten pierścionek? Za dwa tysiące złotych? Ty wariacie! (= ten drogi zakup był bardzo nierozsądny, ale wlasnie za to cie kocham)
>>>>spedzilem tam 4 lata
az tyle?, i wszystko juz wiesz?
a kto powiedział, że wiem wszystko ? poprostu mieszkając tam 4 latka i pracując dzień w dzień na magazynie, gdzie słowa tego typu latały dookoła przez 24h, nie spotkałem się z częstym użyciem słowka 'fool' choć czasem padało. Jak o każde inne ciekawe słowo pytałem o dokładne jego wyjasnienie. Wiadomo również że to słówko należy do amerykanów, w uk jest bardzo rzadko używane, mają tam o wiele więcej ciekawszych słówek kiedy się na kogoś złoszczą ;P np. cont, faggot, twat, itp. itd. etc.
>>>> o wiele więcej ciekawszych słówek kiedy się na kogoś złoszczą
...wiekszosc uzywam, niekiedy nawet tu na forum, ale 'fool' a te slowa to tak jak 'pieklo i niebo'.
...ja tak samo mowa powiedziec jak Ty...po prostu mieszkajac tu xx lat, tez czegos sie tam gdzies tam nauczylam.
Temat przeniesiony do archwium.