Help me

Temat przeniesiony do archwium.
Czy był by ktos na tyle mily aby sprawdzić mi moje zadanie? (list formalny)
I am writing in response to your advertisement which appeared in newspaper on last week. I am an 19-year-old student from Poland. I am in first year of (turystykę) school. I would like to apply for the position of assistans travel agent. I can to begin working next week. i have some knowledge of history country Europ (historia krajów Europy) and I have to foreign languages english anf frech/ I like travel and I know culture other counrtys ( lubie podrózowac i poznawać kultury innych krajów) I would like to pay Ł 100 for a week. I can to work six (godzin dziennie) hours days becouse I have to learn. I an available for an interview at your convenience. I have enclosed my CV. I look forward to hearing from you

ZYX
I am writing in response to your advertisement which appeared in
'newspaper' (wiem, wiem, to jest 'state secret' ktory newspaper to byl- bo przeciez wszyscy wiemy o ktorym mowisz.) 'on' (niepotr) last week.
I am in MY first year of (turystykę- to jest w slowniku) school. I would like to apply for the position of AN assistanT travel agent. I can 'to' n(co to 'to' tutaj robi? begin working next week.
I have some knowledge of THE history 'country' (przeciez po polsku ujmujesz to jako l. mnoga to dlaczego nie po ang?) 'Europ' (ortog) and I have (ale have WHAT?) 'to' (niepotr) foreign languages SUCH AS English 'anf' (ortog) 'Frech' (ortog). I like travelLING and I know THE cultureS OF other 'counrtys' (popatrz dokladnie na to slowo)
I would like 'to pay' (ale placic KOMU?) Ł100 'for a week' WEEKLY. I can 'to' (co to z tym 'to' to jakies ukochane twoje slowo czy cos?) work six (godzin-to jest w slowniku) dziennie-to jest w slowniku) 'becouse' (dlaczego piszesz to slowo blednie??) I have to learn (ale learn WHAT?).
I aM available for an interview at your convenience.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie