Pytanie do Anglistów/ metodyków o "lerning styles"

Temat przeniesiony do archwium.
Czy Learner Styles to to samo co Multiple Intelligences theory?
Mam napisane cos takiego w notatkach ze Learner Types jest 4 (Visual, auditory, tactile i kinesthetic) a Types of Multiple Intelligence wg teorii Hogwarda Gardnera jest 7 (1. visual/ spatial 2 verbal/linguistic 3.Logical/mathematical 4.Bodily/Kinesthetic 5.Musical/Rhythmic Intelligence 6. Intrapersonal Intellig. 7.Interpersonal Intelligence) Czy można uznac, ze ta teria Gardnera jest poprostu rozwinieciem tych czterech? Wow, mam metlik straszny!
nie
Dziękuję za wyczerpujaca odpowiedz:D Jakoś nie mam szczescia trafić na jakąś rzetelna informacje o tym. Widze ze te tematy sa powiazane... popatrzcie sami: http://www.tchers.net/eng_html/eng_learning_home_page_01.html
:DDD

Sorry za tą zwięzłą odpowiedź, ale tak dawno się już tym nie zajmowałam, że nie jestem w stanie chyba wchodzić w zbytnie szczegóły.

Tematy są powiązane, ale to nie to samo.
Gardner stwierdził, że jest siedem typów inteligencji (niektórzy twierdzili, że więcej, nie wiem czy nawet sam Gardner w końcu gdzieć czegoś takiego nie napisał). Czyli możemy mieć wyższą inteligencję muzyczną niż matematyczną etc. etc.
W zależności od tego jaki mamy typ inteligencji lub tez jaki typ inteligencji u nas dominuje 'wybieramy' odpowiedni 'learning style' dlatego, że w pewny sposób jest nam łatwiej się uczyć. Jeśli mamy rozwiniętą np. visual/spatial intelligence pewnie będziemy visual learner, bo to jest po prostu dla nas łatwiejsze.

A więc: NIE learner types & types of intelligence to nie jest to samo.
TAK, są one ze sobą powiązane.
Moja dominujaca inteligencja napewno nie jest logiczno-matematyczna :) To co piszesz wygląda przekonywujaco:) Chyba jestem visual/ spatial... :D Dziękuję:*

 »

Pomoc językowa