help me

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo prosze o sprawdzenie listu formalnego.

I am writing to ypu to complain about a trip to London from 25th to 31th may. First of all, Your brochule was misleasding. We are going to London new coach. You can imagine how dissatisfied when are going the coach. It was very old. The seat was very uncomfortable.
Unfotrunately, I was shocked when I see my room. You advertise that the accomodation will be in three - star hotel.
We have a accommodation in yougt hostel. I will have private bathroom. The problem wasn't bathroom. I have to going to the meightbour.
I was dissappointet with your offer. I imaginative that I am going to London nwe car and I think that you should be chcec the hotel offer arrive at.
To tak nie wiem co znaczą te słowa : brochule, misleasding ? Chyba chodziło o brochure.
Następnie : ,,I was shocked when I see my room'' chyba będzie I schocked przed when jest przecinek I saw my room. Piszę się stars nie star. Następne słowo którego nie ma yougt , sąsiedzi pisze się neighbour. I was dissappointet with po was musisz mieć formę ciągłą z ing.
Wiele zdań jest niezrozumiałych i brak formy listu. Gdzie podpis, data itp?
osksob93, jesli chcesz pomagac, nie rob takich strasznych literowek, ktore wrecz kluja w oczy!
Gdzie ty widzisz moje literówki, te w mojej wypowiedzi to są błędne wyrazy osoby, która za założyła temat :)
w sumie racja. ale i tak schocked jest twoje i zostawiles dissappointet co niejako sugeruje ze jest dobrze napisane.

i tam powinno byc 'i was disappointed', a nie tak jak napisales 'disappointing'.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie