amerykanistyka

Temat przeniesiony do archwium.
bylabym wdzieczna gdyby ktos udzielil mi informacji na temat amerykanistyki na UW.czy musze skonczyc 3 lata studiow na UW zeby przystapic do examinow?na czym one polegaja?z gory dziekuje
Od przyszłego roku również chciałbym studiować amerykanistyke na UW. Byłem na dniach otwartych i dowiedziałem sie następujących rzeczy: Amerykanistyka to studia uzupełniające, zarówno dzienne jak i zaoczne (po 120 miejsc), kandydaci muszą być minimum po studiach3-letnich licencjackich, tylko kierunków humanistycznych obojętnie jakiej uczleni - państwowej czy prywatnej.Studia trwają 3 lata.Kończą się uzyskaniem tytułu mgr Kulturoznawstwa USA.Egzamin jest w postaci rozmowy kwalifikacyjnej,w języku angielskim - stąd także wymagana płynna znajomośc tego języka na studiach (wykłady prowadzone są m.in. przez Amerykanów).Podczas rozmowy 3-osobowa komisja pyta o zaineresowania i umotywowanie wyboru studiów. Rozmowa ma na celu sprawdzenie znajomości angielskiego jak też wiedzy ogólnej. Jak np.powiesz że intersujesz sie polityką zagraniczną USA, to komisja będzie pytała o szczegóły np. o stosunki z Rosją w latach 194[tel]itp. Pozostałe info jest dostępne na stronie www.asc.uw.edu.pl
Pozdrawiam i życze udanych studiów amerykanistycznych.

« 

Inne strony do nauki języków