klasa lingwistyczna

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie! Mam taki dylemat.. chcę iść do klasy lingwistycznej do liceum, tylko że w szkole do której chcę iść są rozszerzone dwa języki obce w takiej klasie, ale j. polski jest na podstawie.. I właśnie nie wiem co zrobić bo jak potem chcę podjąć studia filologiczne to potrzeba polskiego rozszerzonego, a na niektórych uczelniach również na lingwistykę trzeba polskiego rozszerzonego.. Co zrobić?
jak to 'polski jest na podstawie'? czy moze byc okrojony program z polskiego, tak ze nie da sie zdac pol rozsz na maturze?
No może i się da, ale klasy z rozsz. polskim chyba lepiej przygotowują nie ? Dlatego nie wiem czy po podstawowym da się zdać na te 90 % ..
jezeli musisz wybierac, wybierz dwa jezyki obce - jezeli obydwa beda sie liczyc w rekrutacji na studia - wtedy tylko z polskiego bedziesz mial gorsza pozycje wysciowa. Jezeli chcesz studiowac jeden jezyk obcy na filologii, wybierz profil humanistyczny (rozszerzony poslki) z szkole z dobrym poziomem angielskiego. Tak mi sie wydaje.
Chciałabym pójść na lingwistykę na 2 języki tylko, że na UW nie trzeba polskiego więc spoko ale już na UG trzeba .. I jakbym się na UW nie dostała to już jestem na UG stracona
niekoniecznie, myslę, że wiele osob uczacych sie dwocj jezykowmw szkole bedzie w tym samym polozeniu. Trzeba tez sie dowiedziec, czy na UG wymagaja pol rozsz, czy tez zgadzaja sie na pol podst, tylko punkty z rozsz sa przeliczane z korzystnym przelicznikiem, np. mnozone przez 1,5.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Brak wkładu własnego