Wymiana

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich! Otóż mam takie nieco inne pytanko dotyczące mojej wymiany. Obecnie mam w domu na wymianie Holenderkę z którą chciałabym rozmawiać po angielsku. Problemem jest nie to że nie potrafimy się dogadać, ale to że nie wiem o czym z nia rozmawiac, gdyż z natury raczej jestem nieśmiałą osobą. Prosze pomóżcie o czym można rozmawiać z 17 Holanderką?
Z góry dziękuje za wszystkie propozycje :)
powaznie? kurde, o wszyyyystkim no! przeciez w holandii tez sa faceci, seriale, ciuchy. No a tak z tematow niecodziennych to zawsze mozna porozmawiac o trawie, bo jak ma 17 lat to na pewno juz troche w zyciu spalila;P moze na poczatek spytaj ja jak wyglada u niej dzien, co lubi robic... no oczywiscie oprocza palenia;)
ostatnio u mojej kolezanki byl koles z holandii, choc faktycznie chyba urodzil sie gdzies na karaibach. No i on byl strasznie rozrywkowy, po prostu maszyna do wyrywania babeczek. W pubach czul sie jak w domu, i mial na tyle duzo pieniedzy, ze mogl fundowac nowopoznanym kobitkom drinki i piwa. Tak wiec, zabierz ja na dyskoteke...
Dougnut: czy naprawdę uważasz że jak ktoś ma 17 lat i jest z Holandii to pali trawę? Albo rozmawia jedynie o "facetach, serialach, ciuchach"? uważam że do każdej osoby należy podejść w miarę możliwośći indywidualnie, bo mogłaby się obrazić gdyby ktoś zaczął ją traktować stereotypowo:)

jeżeli osoba przyjeżdza na wymianę to wydaje mi się że jest zainteresowana chociaż trochę krajem do jakiego wyjeżdza a co za tym idzie- kulturą (gdybym miała wyjechać do Holandii to pierwszą rzeczą jaka bym zrobiła an pewno nie byłoby pójscie do pubu żeby zapalić).
Myślę, że najlepiszym wyjściem byłoby zapytać dziewusię czym się interesuje, czego słucha, co lubi robić i tak dalej.
z tą dyskoteką to byłabym ostrożna- jeśli już to zabrierz ją do sprawdzonego lokalu:)
nie każdy Holender to zwolennik trawki i imprez, tak samo jak nie każdy Polak - złodziej i oszust;/ (tez bym nie chciała zostać w obcym kraju traktowana stereotypowo)
pozdrawiam bardzo serdecznie :-)
przepraszam za literówkę : Doughnut :-)
pozdrawiam jeszcze raz.
Dzięki wszystkim za propozycje :) Może nie będzie nawet tak źle ;) pozdrawiam
Zanim zaczniesz z nią rozmowe polecam wypalić wspólnie kilka jointow ;)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Szkoły językowe