unknown animals

Temat przeniesiony do archwium.
mam nietypową prośbę, właśnie pisze wypracowanko, czy mógłby mi ktoś podać nazwy kilku nietypowych, rzadko spotykanych zwierząt, tak żeby średniej klasy nauczycielka miała z nimi kłopot np jakiś żubroń albo coś w tym stylu
aardvark, sturgeon = jesiotr, pitohui, slug = ślimak płaski (!), shrew, echidna
jakbyś znał polskie odpowiedniki to byłbym bardzo wdzięczny za podanie
bo problem będzie wtedy jak sie mnie zapyta co to znaczy :)
ok, ze słownika;P

żółtopuzik bałkański - sheltopusik (padalec)
garna - Indian blackbuck, sasin (antylopa)
ara zielona - military macaw (papuga)
brzana - barbel (rypa)
mopek - barbastelle ( z rzędu nietoperzy)
matamata - matamata (jakiś żółw)
Nie no rewelacja chłopaki! świetny pomysł - dokopać nauczycielce słówkami z dna słownika - o to chodzi. Ale będzie zabawa, jak nie bedzie wiedzieć jak się jakaś ameba glebno-błotna nazywa...

;-/
life is brutal
ale jazda będzie, chociaż znając ją to sie nie przyzna że nie zna tych wyrazów, a przepytywać jej nie mam odwagi
niech wie że nie umnie wszystkiego :)
>ale jazda będzie, chociaż znając ją to sie nie przyzna że nie zna tych
>wyrazów,

w sumie śmieszne, bo normalny człowkiek nie zna tych wyrazów po polsku, ja np. sprawdzając je w słowniku poszukałam jeszcze obrazków w necie:))) - ten żółw to np. wcale dla mnie nie wygląda jak żółw.
>w sumie śmieszne, bo normalny człowkiek nie zna tych wyrazów po
>polsku,

wg niej to jest nieważne czy normalny człowiek takie wyrazy zna czy nie
punkt pierwszy wg jej prywatnego regulaminu: uczeń nie może wiedzieć czegoś, czego nie wie nauczyciel
Dodam tylko, ze zultopuzik balkanski to nie waz, a beznoga jaszczurka- ot, taka ciekawostka:) od hodowcy wezy. W jednej z czesci "Indiana Jones" (nie pamietam, w ktorej) zoltopuziki robily za smiertelnie grozne, superjadowite weze... LOL....
oj, faktycznie masz rację:) przecież coś czytałam o jakiejś jaszczurce, a nie wymieniłam.
A czy to może jest coś, że 'z padalcowatych' i dlatego mi się pomyliło? czy może żadnego związku nie ma?
Nic Ci sie nie pomylilo! Zoltopuzik balkanski to taki balkanski:) odpowiednik naszego padalca zwyczajnego. Tak ze jest to padalec jak najbardziej. Nie pytaj mnie o szczegoly, ja siedze w wezach, nie jaszczurkach:) Pozdrawiam!
>brzana - barbel (rypa)

że co? :-)
swoją drogą akurat tę nazwę sobie dobrze utrwaliłem - czytałem kiedyś powieść ze świata sportu i tam było użyte słowo "barbell", którego jednak w moim słowniku nie było, natomiast ta rybka owszem.
no że to:P ....typo
a już myślałam, że nikt nie zauważy:)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

CAE - sesja zimowa 2004