podrecznik wymowy amerykanskiej

Temat przeniesiony do archwium.
Czy jest Wam znany jakiś podręcznik do nauki wymowy amerykańskiej? Z kasetami, do wykorzystania na praktycznych zajęciach...
Pamiętam, że miałem kiedyś podręcznik p.t. Wymowa amerykańska. Prawdopodobnie mam go nadal, tylko w 3 rzędzie nie pamietam, której półki. Ale chyba nie było do niego kaset.

Oprócz tego jest dostępny w antykwariatach kurs American English for Poles składający się z 2 części, kazda z kolei z 4 książek. Do pierwszej były równiez kasety audio.

Kilkanascie lat temu widziałem zestaw p.t. 12 kroków do USA - 12 zeszytów i 12 kaset audio.

I ostatnia wiadomość szkoła ESKK prowadzi kurs "American English" składający sie z 12 zeszytów i tylu kaset (24 lekcje).

Pzdr

BJK
Dzięki za te informacje. Na razie nie ma pośpiechu, zamierzam (nie tylko ja) przepatrzeć ofertę księgarń itp. Podejrzewam ,że te kasety, o których piszesz, nie zawierają typowego kursu wymowy...
Masz racje, to nie są podreczniki wymowy. To są kursowe podręczniki jezyka angielskiego w wersji amerykańskiej. Innym źródłem "amerykańskiego dźwięku" są bazy SuperMemo SPEEDUP!, Proficiency! i Power Words.
Zerknij na tę stronę. Tam jest kilka książek.
Nawet wydaje mi się, że dwie z nich (do AmE) widziałam - ale nie pamiętam jakie były.
http://kielikeskus.tkk.fi/itseopiskelu/kievari/pronunciation.htm
Dzięki! Powinno się przydać.
Dzięki! To jest to!
:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe