pytanko

Temat przeniesiony do archwium.
hmmm zastanawiam sie czy dobrze zrobie jesli pojde na studia jezykowe. powiedzcie mi jakokto jetescie zatrudnieni:> lektorzy, nauczyciele, tlumacze etc.... ile zarabiacie miesiecznie????
jezeli jedynym powodem, dla którego chcesz studiowac filologię sa pieniądze, to lepiej tego nie rób!!!
faktycznie należaloby się zastanowić przed podjęciem decyzji. Studia filologiczne polecałabym raczej ludziom pasjonującym sie danym językiem , kulturą narodu, który się nim posługuje. Trudno jest studiować filologię jeśli jedyny argument, który cię do tego skłonił, to pieniądze. Uważam ,ze najpierw powinieneś zacząć od kursu spawacza albo motorniczego tramwaju. Gdyby w miejscowości w której mieszkasz nie było tego typu kursów, to spróbuj jakis kurs ogrodniczy , albo kurs robienia past twarogowych.
oj ludzie, nie musimy być złośliwi

najlepiej to studiowac kierunek, który nas interesuje i umożliwia w przyszłości dobre zarobki. Po skonczeniu studiow z czegos jednak trzeba żyć ...
zgadzam sie z przedmowca. ja tez chce studiowac w przyszlosci filologie angielska, bo jest to moja prawdziwa pasja. ale to nie przeszkadza mi w zastanawianiu sie, co moge potem robic i ile za to zarobic. z czegos trzeba zyc, a ja chce zyc w miare dostatnio, nie widze w tym nic zlego, nie mozna nazywac takich ludzi od razu materialistami. mysle, ze warto jest poswiecic sie studiom, ktore nas wyjatkowo interesuja, ale jak po takich studiach z pasji ktos ma klepac biede, to nic z tego i tak nie bedzie, a tylko sie czlowiek zniecheci...

« 

Studia językowe

 »

Inne