Doradzcie mie

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym was poprosić o pomoc... chodzi mie głównie o wasz wrazenia zna temat ksiazęk z których najlepiej sie wam uczyło angielskiego..prosiłabym też o jak najszybaszew zamieszczanie inforamcji .. z góry dziękuję...
First certificate in English
Prosto latwo i na temat
Byłoby dużo prościej, jakbyś podała o jaki poziom Ci chodzi, bo inne ksiązki poleciłabym osobie rozpoczynającej a inne przygotowującej sie do CAE lub CPE :)Pozdrawiam
A jakie księżki poleciłabyś osobie przygotowującej się do FCE?! ;-)
Wychodze z założenia,że uczysz się sama, tak?
Zatem przede wszystkim polecam ksiazki z kluczem, to nauki samodzielnej.
Zatem zacznijmy od gramatyki - polecam Vince'a- ewentualnie , jesli lubisz gramatykę i nie masz z nia wiekszych problemów - CPE -Use of English- Vigrinii Evans- z racji ,że sa to dość drogie ksiązki, lepeij juz zainwestowac w coś , czego nie zrobisz w 5 minut, ale w ksiązkę z która pomeczysz się :), chociaż jakiś rok.
Przechodząc do słownictwa- ja korzystałam z takich ksiązeczek z 50 tematami, ale ich kupowac sie raczej nie opłaca(mimo ,ze są dobre), są jednak dość drogie- dlatego , mimo,ze to nielegalne popytaj sie znajomych, może ktoś ma i skseruj.
A jesli chodzi o ksiązki - nazwijmy je takie klasowe - to ja uczyłam sie z Passkey'a (chyba taki był tytuł - juz nie pamiętam :) ) i Golda, ta pierwsza miała chyba bardziej zaawansowane słownictwo - obie nie były złe- więcej nie znam ksiązek- ale sprawdz tu na stronce- w dziale podręczniki jest wiele opinni dotyczacych poszczegolnych ksiązek.Jeśli to mozliwe zapisz sie do biblioteki angielskiej- wtedy bedziesz mogła wypozyczyć i zobaczyć , która ksiązka najbardziej Ci odpowiada, przed kupnem.
dzięki za ługi opis.. chcaiałabym sie więcej doweidzieć na temat tej książki Vincea... z gramatyka raczej kuleje bo mimo iż dużo nad nią sama siedziała nie wiele sie nauczylam bo mimo iż teorię umię to gorzej mi wychodziw praktyce.. :-( , aha i jeszcze jedno czy mogłabys mi napisac coś wiećej na temat tych 50 ksiażeczek??
Bardzo dziękuję za obszerny opis i rady!! Napewno z nich skorzystam!! Niestety w mojej okolicy raczej nie ma biblioteki angielskiej więc muszę się poratować w jakiś inny sposób!!
Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję!! Pozdrawiam serdecznie!!
a co polecilabys dla osobki przed cae? :>
To sa ksiązki z 50 tematmi - niestety aż 50 ich nie ma :(, do każdego poziomu po jednej - moja anglistka w liceum ksrowała nam je i robilismy je na cwiczeniach - daletgo mam ich same ksera, ale jak byłam ostatnio ( tzn. jakis miesiąc temu ) w księgarni to je widziałam - autora ani tytułu niestety nie zapamiętałam -są one formatu A5 - może troszke wieksze, ogólnie rzecz biorąc dobrze mi sie z nich uczylo i polecam je do rozszerzenia słownictwa.
Co do gramatyki - to tu polecam Vince'a - jesli prostszy od V.Evans - nawet poziom Advanced i ten własnie polecam -gdyz między gramatyka na poziomie FCE i CEA jest juz bardzo mała różnica, zatem lepiej kupic ksiązke z wyższym poziomem( albo skserowac :)- przy obecnych cenach ksiązek , niestety ).Duzym plus Vince'a jest dośc obszerne wytłumaczenie zagadnień z przykładami .Potem zaś dośc dużo przykładów.Poza tym poleciłabym Ci jeszcze Krzyżanowskiego - tytuł chyba 100 testów z gramatyki angielskeigo, albo jakos tak podobnie - plusem tamtej ksiązki jest to ,ze przy kluczy jest odwołanie do konkretnej reguły gramatycznej- w tym momencie wiesz,dlaczego właśnie tak jest.
Praktyka czyni mistrza - zatem jedyne wyjście, cwiczyć ,cwiczyć, ćwiczyć :) i robic wszystkie testy gramatyczne jakie wpadną w ręce :).Powodzenia
Przed CAE - hmm - zacznijmy od gramatyki - to samo co wyżej- bo poziom ogolnie ten sam - z tym ,że większa uwage poświęciłabym Virgini Evans ( jest trochę bardziej nużąca, ale jednak trudniejsza- poza tym dośc duzo idiomów, a to zawsze się przyda ), jesli będzie mało to jeszcze na dodatek Graver - Advanced English Practice - trudna, niestety czasami dośc nudna , na dodatek droga :(- jak dobrze pamięatm koło 80 zeta :(. ale czego sie nie robi dla lepszego poznania gramatyki :)- sama teraz za nia się zabrałam.Mimo,ze opis zabrzmiał nieprzekonywująco- polecam ,jesli przygotowujesz sie do egzaminu- mozna z niej naprawde duzo się nauczyc.
Co do słownictwa to :Advanced Vocabulary and idiom -Thomasa, Słownictwo angielskie dla zaawansowanych - Matasek - te znam i polecam.
Z ksiązek kursowych najbardziej mi znane to Focus on- chyba najczesciej używana zarówno w szkołach jak i na kursach- całkiem niezła, ale chyba troszke za prosta jak na CAE- ale to juz moje prywatne zdanie i trudniejsza, Masterclass .
Ogólnie to jak juz pisałam wcześniej - ja kiedy tylko to mozliwe wszystko co potrzebuje wypozyczam w bibliotece British Council, albo kseruje - na kieszeń studentki ceny książek sa zbyt wysokie.
Pozdrawiam
Dzięki..jesteś wielka.. z tego co rozumiem to ty juz zdawałaś FCE i CAE..mam racje??albo jesteś nauczycielką angielskiego..
a nie , nie zdawałam żadnego egzaminu, ani nie jestem nauczycielka.Ksiązki sa moja pasja , a angielskim się interesuję po prostu w wolnym czasie.Uczyłam się sporo w liceum- miałam niezłe nauczycielki zarówno w szkole jak i na kursach, potem przez jakis czas spotykałam sie z Anglikiem, który tu uczył angielskiego, ale krótko , bo wrócił do siebie. Na dodatek moja mama jest nauczycielką, chociaż nie angielskiego, to jednak ma kolezanki anglistki.
Ja sama w najbliższej przyszłości planuje zdać chociaz CAE - ale na razie nie mam na to czasu- bym musiała mimo wszystko dużo powtórzyc , bo w danej chwili moj kontakt z angielskim ogranicza sie tylko do czytania- czytam juz tylko w tym języku - to znaczy prawie - polskich autorów jednak w rodzimym :), i słucham radia BBC kiedy tylko moge. No i jak już pisałam robię w wolnych chwilach Gravera, ale to tylko aby poznac jakies tam drobne szczegóły- bo z gramatyka nigdy nie miałam problemu i ogolnie ją bardzo lubiałam - mam ścisły umysł :) .
Ogolnie robie rzeczy nie związane całkowicie z językiem obcym dlatego tez to traktuję jako hobby i odpoczynek - zatem bardziej mnie to bawi , a certyfikaty nie sa mi po prostu potrzebne.
Noellee!
Z jakiej miejscowosci jesteś? Czy możnaby od Ciebie pożyczyć te mądrości na kilka dni i skserować? Ja mam Vince`a i Hewingsa, możemy sie wymienić, np kserami. co ty na to?
dziekuje :)

>Słownictwo angielskie dla zaawansowanych - Matasek - te znam i
>polecam.

tu chodzi o te dla srednio-zawanswoanych? bo nie wiedzialem ze matasek ma cos na wyzszym poziomie
dla zaawansowanych tez jest :) - jak nie wierzysz wpisz w google
wierze... :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa